ליווי עסקי | ערן קיי. מאמן ויועץ עסקי לחברות

 

ליווי עסקי – ייעוץ עסקי על סטרואידים

במאמר הזה אני אשתדל להסביר בצורה תמציתית וברורה על ההבדלים בין ייעוץ עסקי לבין תהליך ליווי עסקי, ואני מקווה שגם אצליח לתת לכם כלים לבחון האם זה תהליך שמתאים לכם ואיך נכון להיכנס לתהליך ליווי עסקי שבאמת ייקח את העסק שלכם לשלב הבא.

מה זה ליווי עסקי?

ליווי עסקי הוא תהליך שבו נעזרים באיש מקצוע מתחום הייעוץ העסקי או האימון העסקי באופן שוטף, כך שהוא ממש מלווה אתכם בתהליך רציף להשגת היעדים העסקיים שלכם, ובמידה רבה גם בהשגת היעדים האישיים שלכם.

בתהליך ליווי עסקי, אתם לרוב מציבים יעדים כבר בהתחלה, ומיד לאחר מכן מבצעים גם עבודת עומק שמטרתה למפות את החוזקות והחולשות של העסק ושל בעל העסק, וכמובן שגם לבצע מחקר לקוח וחקר שוק מעמיק.

הסיבה שבגינה מבצעים את עבודת העומק היא כדי לבנות כמה שיותר מהר תוכנית ברורה, שאותה אפשר יהיה ליישם בתהליך הליווי העסקי.

התוכנית היא לרוב תוכנית עסקית, אך גם כוללת בתוכה אסטרטגיית שיווק ואלמנטים נוספים כמו ניהול תזרים מזומנים, פיתוח עסקי מותאם ליעדים ולקהל היעד, התייחסות לערכי המותג ואפילו לחוויית הלקוח שאנו רוצים לספק.

יש הבדל משמעותי בין יועצים עסקיים שמורגלים בפגישות ייעוץ, לבין יועצים עסקיים שיודעים "להחזיק" תהליך. וזה אפילו דומה במידה מסוימת למורה או מדריך – יש כאלו שעוברים מהרצאה להרצאה, ויש את אלו שמנהלים את התהליך ויודעים לעשות פעולות גם בין ההרצאות, שמגדילות את הסיכויים של התלמידים להצליח.

גם בתהליך ליווי עסקי, ליועץ העסקי יש תפקיד קריטי בליווי בעל העסק להצלחה ולהגשמת היעדים העסקיים והאישיים שלו, וזה מתחיל בדבר הפשוט ביותר – היכולת לבצע בקרה.

לצורך הדוגמא, כדי להקל על עצמי בביצוע הבקרה ומתן שירות איכותי הרבה יותר ללקוחות שלי בתהליך ליווי עסקי, אני משתמש במערכת CRM מסודרת, ועוד יותר מזה – אני נעזר בעוזרת אישית, שבפועל מנהלת את המשרד ודואגת לקשר רציף איתי ועם הלקוחות ומסייעת לי באופן הדוק בביצוע הבקרה והקפדה על הפרטים וכל השלבים בדרך ליעדים העסקיים של כל אחד מהלקוחות.

יועץ עסקי שלא יודע לנהל את המידע שלו ושל הלקוחות שלו, סביר שלא יצליח לבצע תהליכים של ליווי עסקי בצורה טובה, אלא רק יגיע לפגישות היעוץ העסקי, וככה זה גם נראה ומרגיש.

אם עבדתם פעם עם יועץ עסקי, אתם בטח מכירים את זה שהיועץ מנסה להיזכר ביחד איתכם מה היה בפגישה הקודמת, ואולי אפילו זוכרים את עצמכם רגע לפני הפגישה מנסים להשלים פערים מהפגישה הקודמת...

ככה זה מרגיש כשיש רק פגישות ייעוץ עסקי ולא באמת תהליך המלווה את בעל העסק בצורה משמעותית. 

מה ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי?

בשונה מייעוץ עסקי, שיכול להיות נקודתי, בתהליך ליווי מדובר בתהליך מתמשך שמטרתו להוביל את העסק ואת בעל העסק להגשמת היעדים העסקיים והאישיים.

תהליך ליווי עסקי מורכב לרוב מפגישות ייעוץ עסקי כבסיס, אבל כשעובדים עם יועץ עסקי שבאמת מקפיד על תהליך ליווי עסקי משמעותי, התהליך כולל גם התייעצויות ושיחות נוספות מעבר לפגישות הייעוץ העסקי הרגילות, ובכך מתבצעת מצד אחד בקרה על התהליך ועל המשימות השוטפות, ומצד שני גם נשמר המומנטום שמאפשר לעסק להתקדם בקצב מהיר יותר בצורה משמעותית, מאשר בפגישות ייעוץ עסקי רגילות.

בתהליך ליווי עסקי חשוב להקפיד על סדר ברור ומדויק, אבל לאו דווקא כזה שנקבע מראש לפי תבנית או לפי הספר, אלא כזה שנקבע באופן אישי לבעל העסק ומותאם לתוכנית העסקית שנבנתה עבורו.

כשמקפידים על סדר מותאם לבעל העסק, הרבה יותר קל להתקדם, ולא נתקעים במחסומים...

וגם כשנתקלים באתגרים בדרך – היועץ העסקי לרשותכם לטובת ההתייעצות והתמודדות עם האתגר בזמן אמת, ולא רק בפגישה הבאה.

כיום אפילו בתחומי הטיפול והאימון מקובל לבצע תהליך ולא רק פגישות, משום שיותר ויותר אנשים מבינים שתהליך הוא הרבה יותר עוצמתי מאשר פגישות נקודתיות, ומאפשר התקדמות משמעותית יותר.

ותכלס, דיי נמאס לאנשים להיזכר בפגישה הקודמת ולהשלים פערים כמה דקות לפני הפגישה הבאה.

למי מתאים להיכנס לתהליך ליווי עסקי?

ליווי עסקי לא מתאים לכל אחד. אבל מי שמבין שלתהליך יש משמעות ועוצמה אחרת מאשר פגישות נקודתיות, ברור לו שברגע שהוא מוצא את היועץ העסקי המתאים, כדאי לו להיכנס איתו לתהליך ליווי עסקי, ולא להסתפק בפגישות ייעוץ עסקי נקודתיות, משום שבתהליך ליווי עסקי הוא מקבל את היועץ העסקי גם כאיש מקצוע מאחורי הקלעים, וממש מרוויח איש סוד להתייעצות שוטפת בכל נושא ואתגר עסקי. מה שבבירור מגדיל את הסיכויים להצלחה והגעה ליעדים העסקיים.

לעיתים מספיק ייעוץ עסקי נקודתי, אבל גם במקרה כזה חשוב להקפיד על מספר פגישות עם היועץ העסקי ולא להסתפק בפגישת ייעוץ עסקי אחת. ברוב המקרים שבהם בעל עסק רוכש פגישת ייעוץ עסקי אחת בלבד, הוא לא מיישם את הדברים ורק משאיר אותם ברמת התיאוריה. וכפי שאתם בוודאי מבינים, עם תיאוריה לא הולכים למכולת. 

מהו הזמן הנכון להתחיל את תהליך הליווי העסקי?

בדומה לייעוץ עסקי, אפשר בכל שלב להיכנס לתהליך ליווי, כל זמן שמקפידים שזה התהליך הנכון עבורכם, ולשלב שבו אתם נמצאים.

עסקים בתחילת הדרך, נכון שיכנסו לתהליך שבו גם רוכשים כלים עסקיים ולומדים נושאים שונים הקשורים לבסיס של הקמת עסק וניהול שלו.

נושאים כמו שיווק דיגיטלי, פרסום אורגני וממומן, מיתוג, ניהול זמן, מיקוד ועוד.

עסקים שנמצאים בשלבים מתקדמים יותר, כבר יכולים להיכנס לתהליכים שכבר מותאמים אישית יותר, ונותנים מענה לצרכים של העסק ושל בעל העסק, בהתאם לאתגרים שלו ובהתאמה מדויקת ליעדים שאותם הוא רוצה להשיג.

לרוב חשוב שליועץ העסקי יהיו יכולות אימוניות, שמאפשרות לו להתמודד גם עם החסמים הפנימיים של בעל העסק, ולעיתים גם קושי במיקוד ובניהול הזמן האישי שלו.

חשוב לזכור שהעסק לא יכול לגדול מעבר למידות הפנימיות של הבעלים שלו, כך שהתהליך האישי הוא קריטי וחלק בלתי נפרד מתהליך הליווי העסקי, ולכן גם אני באופן אישי מקפיד לשלב בין התהליכים בעבודה עם כל אחד מהלקוחות שלי.

מהם המחירים המקובלים בשוק?

בשונה מפגישות ייעוץ עסקי, שאפשר אולי למדוד בזמן, בתהליך ליווי עסקי יש משמעות עמוקה לתהליך הליווי, וליועץ העסקי יש מאחורי הקלעים הרבה עבודה של דיוק, מחשבה, התייעצויות, מעקב ובקרה, ועוד, ולכן מורכב מאד לתמחר תהליך כזה על בסיס שעתי, ומקובל לתמחר אותו על בסיס חודשי או כמחיר כולל לתהליך ליווי.

המחירים בשוק לתהליך ליווי עסקי יכולים לנוע בין 1,500 ₪ לחודש עם יועץ עסקי בתחילת הדרך, וכשמדובר ביועץ עסקי מוכר ומנוסה, המחירים יכולים לנוע בין 4,500 ₪ ל- 15,000 ₪ לחודש, ולעיתים אפילו להגיע גם ל- 20,000 או אפילו 30,000 ₪ לחודש כשמדובר בליווי עסקי של חברה עם שדרה ניהולית, ודורשת כמות גדולה יחסית של פגישות, שיחות וכן עבודה מאחורי הקלעים.

אפשר לקרוא עוד על כמה עולה ייעוץ עסקי במאמר מיוחד כאן באתר, ואפילו לראות שם טבלה שמרכזת את המחירים לפי סוגים שונים של ייעוץ עסקי ותהליכי ליווי שונים.
לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

איך לבחור את היועץ העסקי הנכון עבורך לתהליך ליווי עסקי?

כפי שכבר הסברתי כאן, כדי להצליח לעבור תהליך ליווי עסקי משמעותי, חשוב לעבוד עם יועץ עסקי שיודע "להחזיק" תהליך. כלומר מנהל את המידע שלו בצורה טובה, וגם יודע לעשות בקרה וליווי שוטף בין הפגישות, ולא רק מגיע מפגישה לפגישה.

מעבר לזה, יש עוד אלמנטים מאד חשובים בבחירה של יועץ עסקי, ואפילו כתבתי מאמר שלם באתר על איך בוחרים יועץ עסקי. מוזמנים לקפוץ לשם לקרוא.

אם אתם מחויבים להצלחה של העסק שלכם, ומרגישים שהגיע הזמן לעבור תהליך ליווי עסקי משמעותי, שבו נציב יעדים עסקיים ואישיים ונתקדם ממש יד ביד להגשמה שלהם,

אתם גם מוזמנים לתאם איתי שיחת ייעוץ עסקי קצרה וממוקדת, ללא עלות וללא כל התחייבות מצידכם.

בשיחה אבין מהם האתגרים שאתם מתמודדים איתם היום בעסק,

ומהם הצעדים שכדאי לעשות כדי להתמודד עם האתגרים הללו.

אם אראה שנכון לנו לעבוד ביחד, גם אתן לכם הצעת מחיר לתהליך ייעוץ וליווי עסקי מותאם אישית.

אז יאללה, מלאו את הפרטים למטה בטופס ותאמו איתי שיחת ייעוץ והתאמה לתהליך ליווי עסקי, ללא עלות וללא כל התחייבות מצידכם.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.