כמה עולה ייעוץ עסקי ומתי ההשקעה משתלמת | ערן קיי - יועץ עסקי

כמה עולה ייעוץ עסקי ומתי ההשקעה משתלמת


 

כמה עולה ייעוץ עסקי?

השאלה היא פשוטה ולגיטימית למתעניינים בשירותי ייעוץ עסקי, התשובה? קצת יותר מורכבת, והסיבה לכך היא שלתחום אין ממש מחירון ייעוץ עסקי, אלא יותר מודלים מקובלים בשוק שנעים בין מחירים שונים ותלויים במשתנים רבים שעליהם נפרט במאמר, ועל בסיסם נבנה בעצמנו מחירון שיהיה נוח להשתמש בו. יחד עם זאת דבר אחד בטוח, מדובר בתחום ושירות שמעניק לבעלי עסקים ויזמים חדשים יתרונות משמעותיים בניהול העסק והוא מומלץ בין אם אתם יזמים בתחילת הדרך שבדיוק עכשיו הולכים להקים את העסק הראשון, בין אם אתם בעלי עסקים קטנים, עסקים גדולים, ואפילו אם אתם בעלי עסקים מצליחים.

ההוכחה לכך היא שאפילו החברות הגדולות והרווחיות בעולם נעזרות בסיוע של ייעוץ עסקי. אתם וודאי תוהים למה שחברה רווחית תסתייע בשירותיו של יועץ עסקי, נכון? ובכן התשובה לכך טמונה בפרספקטיבה. כלומר? גם העסק המצליח בעולם יכול לייעל את עצמו, להרוויח ולהשפיע אף יותר, וזאת עובדה שבעלי חברות בכל העולם מכירים בה. אין ספק שחברה משגשגת יודעת מה היא עושה ומתנהלת נכון, אך הכוח של יועץ עסקי שמגיע מבחוץ זה נקודת המבט החיצונית שמאפשרת לו לזהות אזורים שניתן לשפר, גם כאשר הם מתפקדים בצורה מצוינת. יחד עם זאת, ייעוץ עסקי זה לא רק ייעול, אלא גם ליווי והערך שלו הוא עצום כאשר מדובר בעסק מתחיל, עסק שלא מצליח לשבור את תקרת הזכוכית, או לחילופין עסק שנקלע לקשיים ואינו יודע כיצד לפעול, וכיוון שיש כל כך הרבה סוגי ייעוץ, עבור עסקים שונים, בשלבים שונים, אין באמת מחיר אחד לשירותי ייעוץ עסקי.


 


 

כמה עולה ייעוץ עסקי - המודל הראשון של מחירון ייעוץ עסקי וטווח המחירים

אז כמה עולה ייעוץ עסקי, קדימה בואו נברר.

המודל הראשון של שירותי ייעוץ עסקי הוא המודל הישן והמוכר של תמחור על פי שעת עבודה. במודל זה הלקוח בעצם מסתייע בזמנם של יועצים עסקיים כאשר נקבע מראש השכר של שעת עבודה, והתשלום מתבצע על פי פגישות עבודה והזמן שהושקע בהן. היתרון במודל זה שלאלו שקצת קשה להתחייב, או לחילופין עדיין לא בטוחים שהם רוצים או צריכים משהו מובנה, זאת הדרך הטובה ביותר להיעזר בייעוץ עסקי מבלי להתחייב לתהליך ארוך או להשקיע מעבר לצורך מסוים. לא פעם בעלי עסקים מרגישים שהם צריכים פגישה או שתיים, לקבל תשובות לשאלות שונות ודעה מקצועית, אך את הביצוע והמשך הדרך הם מעוניינים לעשות לבד. במקרה זה ניתן גם להשתמש בשירותי ייעוץ עסקי שמסובסדים על ידי המדינה והשכר השעתי עבורם היום הוא 92 ש"ח לשעה. לעומת זאת אם הנכם מעוניינים לשכור את שירותיו של יועץ עסקי פרטי אז מחיר פגישה יכול להגיע גם ל- 3,000 ש"ח לשעת ייעוץ עסקי, ובמקרים מסוימים אף יותר.

חשוב לציין שיועץ עסקי הגובה לשעת ייעוץ סכומים גבוהים יחסית הוא בדרך כלל יועץ עסקי מוכר ומבוקש עם מומחיות בתחום שפגישה אחת עמו יכולה להעניק לבעל העסק כלים חשובים, ובטווח הארוך ערך משמעותי לעסק. יועצים עסקיים אלו לרוב אינם מעניקים פגישות ייעוץ באופן שגרתי, והם נותנים שירות ייעוץ עסקי אחד על אחד במקרים מסוימים מאד אך לא קבועים. אם אתם בכל זאת מחפשים יועץ עסקי מומלץ ומוכר בשוק הפרטי, אז כדאי שתכירו את ערן קנדלקר, המייסד של מיזם הייעוץ העסקי ערן קיי. ערן הוא אחד היועצים העסקיים המומלצים והטובים בתחום והוא גובה לפגישה חד פעמית של שעה וחצי מחיר של 1500 ש"ח + מע"מ. היתרון שלו זה שהוא בעל רקע וניסיון עסקי שמורכב מהקמה וסיוע למאות עסקים בארץ ובעולם. פגישה חד פעמית של שעה וחצי יכולה לא רק להעניק לעסק שלכם יתרונות רבים, אלא גם אתם תצאו ממנה עם כלים יעילים וחשובים לייעול ופיתוח העסק.

כמה עולה ייעוץ עסקי - המודל השני של המחירון - ייעוץ עסקי מחיר ריטיינר

המודל השני עבור מחיר ייעוץ עסקי מורכב על תמחור חודשי והוא נמדד על פי זמן העבודה הנדרש בכדי לתת מענה לאבחון והצרכים של העסק. כדי להחליט על הריטיינר החודשי, בעל העסק והיועץ העסקי צריכים לדון במה הם השירותים שבעל העסק מחפש עבור העסק שלו, מהי כמות השעות הנדרשת לביצוע השירותים, ומהו המחירון עבור שירותים אלה בפורמט של תשלום חודשי. תחת הכותרת "שירותים" נכללים כמות של פגישות שבועיות, התייעצויות שוטפות, ובניית תוכנית עבודה. חשוב לומר שהחודשים הראשונים של תהליך ייעוץ עסקי הם לרוב מאוד עמוסים והם החודשים שדורשים הכי הרבה עבודה כיוון שזה השלב שבו היועץ העסקי מאבחן את העסק, את התחומים שזקוקים לייעול, מבצע חקר השוק, וכמובן את הניתוח של כל הנתונים ובניית האסטרטגיה עבור ייעול ופיתוח העסק.

בכדי שהייעוץ יביא לתוצאות, בחודשים הראשונים נערכות פגישות ושיחות ייעוץ רבות, היכרות עם העסק ובעל העסק, בחינה של העסק מנקודת מבט רחבה והכי חשוב קביעת יעדים. כתוצאה מכך, עלות הריטיינר של החודשים הראשונים לרוב גבוהה יותר מהחודשים המתקדמים במהלך התהליך. אז מהו טווח המחירים של ריטיינר חודשי? ובכן, המחיר יכול לנוע בין 1,000-1,500 ש"ח לחודש, בעוד המחירים המקובלים עבור מודל חודשי זה יכולים אף להגיע לסכומים של בין 5,000 ל- 10,000 ש"ח לחודש, וכאשר מדובר בחברות גדולות עם שדרה ניהולית רחבה ועם תקציבים גדולים ועשרות או אפילו מאות עובדים המחירים אף יכולים לנוע בין 25,000-30,000 ש"ח לחודש. יש חשיבות עצומה לגודל וסוג העסק, ואנחנו נפרט על כך בהמשך. סיוע של ייעוץ עסקי בשכר ריטיינר חודשי מכוון לתקופה לא קצרה של חצי שנה ועד שנה וחצי, והיעד הסופי הוא שההשקעה החודשית שכללה תכנית עסקית ממוקדת תוכיח את עצמה במבחן הזמן ותניב לעסק צמיחה של רווחים באופן משמעותי, ואת זה יהיה ניתן לבחור אך ורק לאחר תקופה ממושכת של ביצוע תכנית העבודה באופן מדויק.

לצורך הדוגמא, במקרה שבוחרים לעבוד עם הצוות של ערן קיי במודל הריטיינר החודשי, העלות במקרה הזה היא 9,000 ₪ + מע"מ לחודש.
היות ואנחנו מאמינים בתהליכים מתמשכים ומשמעותיים, ניתן לעבוד איתנו במודל השלישי, שעליו נפרט מיד, במחיר מאד אטרקטיבי, ולקבל ליווי עסקי צמוד במטרה להגיע לתוצאות העסקיות שנגדיר ביחד.

כמה עולה ייעוץ עסקי - המודל השלישי של מחיר ייעוץ עסקי - תמחור בעבור פרויקט או תכנית ייעוץ עסקי

בניגוד למודל השני שבנוי על ריטיינר חודשי הכולל את כל שירותי הייעוץ, במודל הזה נגבה תשלום עבור פרויקט או תכנית ייעוץ עסקי. כלומר תוכנית מלאה הכוללת מפגשים, ליווי שוטף, ותכנים נוספים, כמו מפגשים קבוצתיים, חומרים דיגיטליים לצפייה ולעבודה עצמית וכדומה, אשר מהווים ביחד תהליך ליווי עסקי שבצורה הזו מכוון להגעה לתוצאות רצויות.

התהליך במקרה זה יכול להימשך בין שלושה חודשים לשנה והוא כולל בתוכו הרבה כלים ועבודה של ייעוץ עסקי, אך התהליך עצמו מתומחר מתחילת התהליך ועד סופו. כל עסק ופרויקט דורש תהליך שונה, חלק לא זקוקים ליותר מכמה חודשים, בעוד חלק זקוקים ליותר, והרבה מזה תלוי בגודל העסק, בתקציבים, במצב העסק, בכמות העובדים, וכו.

המחירים עבור ייעוץ עסקי במודל תמחור זה יכולים לנוע סביב ה-10,000 ש"ח לעבודה עם יועץ מתחיל ועבור תוכנית קצרה יחסית, ויכולים אף להגיע למחיר של 120,000 ₪ לעבודה עם יועץ עסקי מאד מנוסה לפרקי זמן ארוכים יותר. כמובן שמחיר זה בדרך כלל מתומחר עבור תוכנית ייעוץ עסקית שנתית ולא עבור פרויקט קצר.

למשל, בתוכנית החצי שנתית של ערן קיי מקבלים ליווי שוטף, הכולל פגישות, שיחות התייעצות באופן רציף, סיוע של הצוות בליווי והקמה של תהליכים בעסק ועוד, וכל זה בעלות של 30,000 ₪ + מע"מ בלבד. כיוון שערן קנדלקר הוא יועץ עסקי מאוד מוכר בתחום עם הצלחות מוכחות, מודל תמחור זה מאוד משתלם עבור שירותיו.

חשוב לזכור שהמחירים לא רק משתנים על פי זמנים ועומס עבודה, אלא יש המון חשיבות לאלמנטים נוספים שמשפיעים על המחיר כמו הניסיון של היועץ העסקי, ההמלצות עליו והצלחות מוכחות, הרקע שלו, ההתמקצעות שלו וכו'. לדוגמא, יועץ עסקי שכבר פתח והקים מאות עסקים, וליווה בעלי עסקים רבים אל היעדים שלהם, יגבה יותר מחיר גבוה יותר מיועץ עסקי מתחיל שכבר צבר ניסיון, והקים כמה עסקים מוצלחים אך עדיין אינו רכש את המעמד והסטטוס בכדי לגבות על שירותיו את המחירים הגבוהים יותר של מחירון ייעוץ עסקי. 

איזה מודל תשלום עדיף עבור ייעוץ עסקי? בנק שעות או תשלום ריטיינר חודשי?

זוהי שאלה מאוד נפוצה בקרב בעלי עסקים שמעוניינים להסתייע בשירותי ייעוץ עסקי אך לא ממש יודעים לאמוד את הצרכים שלהם. מצד אחד, הם צריכים יועץ עסקי שיהיה זמין להתייעצויות שוטפות, ולבקרה קבועה על אופן ביצוע תוכנית העבודה, אך מצד שני הם לא בטוחים שבאמת יהיו להם צרכים שוטפים ולא משהו שאי אפשר לכמת מראש לכמות שעות חודשית. אז מה עושים, ומה עדיף?

למרות שלא באמת ניתן לתת תשובה אחת ברורה ומוחלטת לקונפליקט הזה, אפשר לנסות ולנתח את הצרכים שלכם ושל העסק. אם אתם חדשים בעולם העסקים ורק עכשיו הקמתם עסק, כנראה שיצוצו שאלות רבות ושתזדקקו לסיוע שוטף. במקרה כזה, בהחלט עדיף שכר ריטיינר כדי שתדעו שמלווה אתכם יועץ עסקי יד ביד, וכך גם במקרה של עסק שנקלע לקשיים וזקוק לסיוע באופן אינטנסיבי יותר. לעומת זאת, כאשר מדובר בבעלי עסקים מנוסים, שמנהלים עסקים ריווחים ורק מעוניינים בסיוע חיצוני כדי לייעל את העסק ולקבל חוות דעת חיצוניות, במקרים מסוימים בהם הם מאמינים שייעוץ חיצוני יכול להוסיף נקודת מבט שונה וערך מוסף, אולי עדיף לקנות בנק שעות ולהשתמש בו לפי הצורך.


 

לפניכם טבלת מחירי שוק של ייעוץ עסקי בשביל שתבינו כמה עולה ייעוץ עסקי

 ייעוץ עסקי שעתיליווי עסקי חודשיתוכנית ליווי עסקי
יתרונות

ללא התחייבות לתקופה

ייעוץ נקודתי לאתגר

לרוב כולל ליווי בין הפגישות

מחיר משתלם

ערך מוסף בליווי

חסרונות

אין ליווי בין הפגישות

אין אפקט של תהליך

התחייבות לחודשהתחייבות לתקופה
עלות יועץ מטעם המדינה92 ₪עפ"י כמות הפגישותעפ"י כמות הפגישות
עלות יועץ עסקי מתחיל250 ₪ - 500 ₪1,500 ₪ - 3,000 ₪5,000 ₪ - 10,000 ₪
עלות יועץ עסקי וותיק ומנוסה750 ₪ - 2,500 ₪3,000 ₪ - 12,000 ₪30,000 ₪ - 120,000 ₪לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

כמה עולה ייעוץ עסקי - מחיר שונה על פי תחומי ייעוץ

למרות שעד עכשיו דנו במחירון ייעוץ עסקי שמבוסס על זמן עבודה, יש גם משתנים נוספים שמשפיעים על המחיר, ותחום הייעוץ הוא אחד מהם. ייעוץ עסקי זה לא קטגוריה אחת אלא רק הכותרת, תחת כותרת זו יש תחומים שונים של ייעוץ ויש להם עלויות שונות. בקליפה החיצונית,  תפקידו של יועץ עסקי הוא לסייע לבעל העסק בתחום התפעול, ניהול ובקרה, קביעת מדיניות, ליווי עסקי, ייעול ופיתוח העסק, אבחון עסקי ועוד. אך כל אלו יכולים להתמקד בתחום מסוים של העסק. למשל, בעל עסק שזקוק לייעוץ פיננסי ובניית תכנית כלכלית. במקרה כזה היועץ נשכר כדי לבחון את הצרכים הפיננסים והוא אינו מתמקד בתחומים אחרים כמו שיווק, או ניהול, ותפקידו הוא בניית אסטרטגיה פיננסית, בחינת תזרים מזומנים, תמחור, גיוס מימון, סיוע בניהול הכספים, הכנת תוכנית למשקיעים אם יש צורך ועוד. מחיר ייעוץ עסקי פיננסי הוא לא בהכרח זהה למחיר ייעוץ עסקי שיווקי, או ניהולי. כמובן שניתן לשכור את שירותיו של יועץ עסקי עבור ייעוץ כללי שתפקידו לאבחן את הצרכים של כל העסק, אך המחיר הוא שונה, מייעוץ ממוקד. המטרה של מודל הייעוץ העסקי היא לענות על צרכים, ולא פעם יש לעסקים צרכים במחלקות מסוימות אך לא בכולן. התחומים בהן יועץ עסקי מסייע הם: בניית מודל עסקי עבור עסקים עם לקוחות בינלאומיים, תכנון תקציב, ניהול ובקרה, ייעוץ עסקי עבור תמחור מוצרים או שירותים, ליווי עסקי שוטף, ייעוץ מס, הכנת תוכנית פיננסית, כתיבה מקצועית ותוכן, שיווק כללי, שיווק דיגיטלי, ייעוץ תדמית ויחסי ציבור, אימון עסקי, מכירות, שירות לקוחות ועוד, וכל תחום יש לו תמחור שונה, בדיוק כמו שבעולם השכירים השכר משתנה על פי תחום ומקצוע וכמובן שעל פי הניסיון של היועץ העסקי. 

כיצד נקבע המחיר ולמה חשוב לא להתפשר ולקחת יועץ עסקי מומחה?

לסיכום, כפי שציינו הדרך בה נקבע מחירו של ייעוץ עסקי תלוי בגורמים רבים ושונים בהם תחום הייעוץ, ניסיון, המלצות, מודל תמחור, צרכים, זמן עבודה, מצב העסק, גודל העסק ועוד. אז איך בעצם מחליטים אם כדאי להשקיע בטוב ביותר או להתפשר? אז במקרה זה התשובה היא ברורה ומוחלטת, והיא אין מקום לפשרות. אם הרמתם גבה ואמרתם לעצמכם "אבל למה לשלם יותר כשאפשר פחות?" אז התשובה היא פשוטה, בסופו של דבר אתם פונים לייעוץ עסקי כדי להשיג מטרה מסוימות, והגעה ליעדים שהם ייעול העסק והגדלה של הרווחים. ייעוץ עסקי שלא יביא אתכם לשם היה לא יותר מבזבוז זמן וכסף, והסיבה שפתחתם עסק היא כדי להרוויח, לא להפסיד. אנחנו לא אומרים בשום צורה שאם יש לכם עסק קטן אז אתם צריכים ישר ללכת אל יועץ עסקי ידוע שההתמחות שלו היא חברות ענק עם תקציבים עצומים, והאמת? הוא גם לא מתאים לכם כי פיתוח עסקים קטנים זה לא תחום ההתמקצעות שלו. מה שאנחנו כן אומרים, זה שאם אתם צריכים לבחור בין יועץ עסקי מומלץ ומוכר שכבר הרים אינספור עסקים קטנים והובילם לרווחיות והצלחה, אל מול יועץ עסקי שגובה מחיר נמוך משמעותי אך אין לו שום הצלחה מוכחת, או חמור מכך, אין בינכם כימיה או התאמה עסקית וערכית, כדאי שתבחרו ביועץ המוכר או שתמשיכו בדרככם לבד. כמו שהבנתם מחיר של ייעוץ עסקי נקבע על ידי שכלול של אלמנטים שונים, והמטרה של המחיר זה אינו רק "תשלום" כמו שהולכים לחנות ורוכשים בגד יפה, או נעליים. במקרה של ייעוץ עסקי התשלום הוא השקעה, שסופה אמור להיות הגדלה של הרווחים שלכם. יועץ עסקי שאינו יודע להביא אתכם למקום הזה, גם אם הוא עלה לכם מעט מאוד כסף, זה עדיין כסף וזמן שבוזבזו לא בחוכמה. אם פתחתם עסק, כנראה שאתם מאמינים בו וביכולת של להניב רווחים ולהעניק לכם פרנסה ואולי אף יותר, אך לשם כך, צריך להשקיע ולטפח אותו כדי שיצמח להיות העסק שהיה החזון שלכם, וכדי ליישם זאת, אין מקום לפשרות.

זקוקים לשירות ייעוץ עסקי איכותי במחיר נוח?

אנחנו בצוות של ערן קיי נשמח לסייע לכם ולהוביל את העסק שלכם להצלחה. צוות ייעוץ עסקי ערן קיי בניהולו של ערן קנדלקר הוא אחד המיזמים המובילים בתחום שמעניק לכם שירותי ייעוץ עסקי ברמה הגבוהה ביותר ובמחירים נוחים והוגנים. ערן קנדלקר נחשב לאחד היועצים המובילים והמוכרים בתחום והוא הקים את מיזם הייעוץ במטרה לסייע לאנשים להגשים את החזון העסקי שלהם. עם רקע מקצועי מרשים של ניהול והקמה של חברות בארץ ובעולם, אינספור ממליצים שכבר נעזרו בשירותיו של ערן, תשוקה אמיתית לעולם העסקים, וגישה אנושית בגובה העיניים, ערן קנדלקר מסייע לכם לייעל ולפתח את העסק שלכם. הליבה של ערן קיי זה שקיפות ואמינות והסיוע לאנשים ולעסקים שלהם להגיע למקום של הצלחה ושגשוג זה הדלק שמניע אותנו.

אנחנו מזמינים אתכם לערוך איתנו שיחת ייעוץ עסקי קצרה וממוקדת לגמרי בחינם. בשיחה הזאת נכיר, נענה לכם על כל שאלה, ונראה במה אפשר לסייע לכם.
אם נבין שנכון לנו לעבוד ביחד, תקבלו גם הצעה לתהליך ליווי עסקי מותאם אישית.
ואם תחליטו שלא להמשיך בתהליך אז עדיין שמחנו להכיר אתכם, ואנחנו נאחל לכם ולעסק שלכם המון בהצלחה.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.