ייעוץ עסקי מחיר השירות, והתועלת שבהשקעה נבונה | ערן קיי - יועץ ומלווה עסקי

ייעוץ עסקי מחיר השירות, והתועלת שבהשקעה נבונה


 

ייעוץ עסקי מחיר - אז מהו המחיר של שירות ייעוץ עסקי?

במאמר זה נדון בעלויות של שירות ייעוץ עסקי, מהם המודלים השונים של ייעוץ עסקי, ומדוע חשוב לא להתפשר על ייעוץ עסקי שמתאים עבורכם ועבור העסק שלכם בשל המחיר. כולם מכירים את המשפט המעיק הזה שאומר שכדי לעשות כסף צריך להוציא כסף (משפט מעצבן ונדוש, מקווים שאתם סולחים לנו). האם המשפט הזה נכון? בגדול כן, אבל זה לא אומר שצריך להשקיע ולזרוק כספים מיותרים, אך בהחלט צריך לדעת איפה לחסוך, איפה לא, ולזהות מתי זה כן משתלם ומתי זה פחות.

ייעוץ עסקי זה אחד השירותים היעילים עבור עסקים חדשים או לחילופין בהקמה, וכמובן שהם עולים כסף. יחד עם זאת יש שיטות שונות של תמחור וסוגים שונים של ייעוץ ובסופו של הדבר השאלה היא מה אתם מחפשים ואיזה סוג של יועץ עסקי אתם צריכים כדי להגיע לתוצאות. המטרה הסופית היא רווחים, נכון? ולכן זה חשוב להסתייע ביועץ עסקי שמבין בדיוק מהו הדבר שכרגע מונע מכם להגיע ליעדים הנכספים. זכרו דבר אחד, יש המון יתרונות בייעוץ עסקי, ולכן זו השקעה טובה, אך אם המחיר עבור השירות שאתם צריכים הוא שיקול מרכזי בבחירות שלכם ויכול לגרום לכם לעשות בחירה לא נכונה, טיפ שלנו - כבר עדיף שלא תשקיעו, ואנחנו נפרט על הסיבות לכך בהמשך.


 


 

ייעוץ עסקי מחיר עבור עלויות נלוות

אם שואלים ברמה הטכנית "מהו ייעוץ עסקי?" אז התשובה היא שירות שבו מומחים בעולם העסקים מעניקים ייעוץ עסקי והם עוסקים במתן שרותי ייעוץ בתחום השיווק, המכירות, התפעול, ניהול ובקרה, קביעת מדיניות, ליווי עסקי, ייעול ופיתוח העסק, אבחון עסקי ועוד. לעומת זאת, אם נכנסים לרזולוציה יותר עמוקה המתמקדת בהתמחויות השונות של היועצים העסקיים השונים אז רואים שתפקידם הוא אבחון הצרכים של העסק, בניית אסטרטגיה ותוכנית עסקית שתסייע בגיוס לקוחות, בחינת תזרים מזומנים, גיוס מימון במקרה הצורך, הגדלת מכירות, שיפור אופן הניהול, הגדלת תפוקת העובדים, שיווק, שיפור ביצועים, הנעת העובדים, הצבת יעדים, ביצוע מחקרי שוק, למידה של המתחרים, מדידת יעדים, זיהוי קהל היעד עבור העסק שלכם וכמובן סיוע בניהול הכספים והפיננסים ובניית תכנית כלכלית. אם אתם תוהים מי הם אותם מומחים שמכונים יועצים עסקיים, אז מדובר באנשים שמכירים את תחום העסקים והם הגיעו למעמד זה בזכות הקמה של עסקים מצליחים ולמדו את הפרקטיקה על בשרם לאחר ניסיון של שנים בעולם העסקים, או לחילופין אנשים בעל ידע והשכלה לימודית בתחומי הניהול העסקים והכספים. אז כמו שאתם רואים מדובר בעבודה שאיננה בנויה ממודל אחד, ולפעמים יש צורך בסיוע של יועץ עסקי ביותר מתחום אחד, ובתדירות שונה, ולכן יש לכך מחיר ועלויות נלוות, ומודלי תשלום שונים שבנויים על הצרכים שלכם. תמחור של ייעוץ עסקי הוא אינו כמו תמחור של ביקור אצל עורך דין, או אצל רופא פרטי, מדוע? מכיוון שהתהליך יכול להתחיל מצורך ממוקד, ולהפוך לצרכים נוספים במהלך התהליך, ולכן יש עלויות נלוות. לדוגמא, בעל עסק שמעוניין בייעוץ עסקי עבור בניית אסטרטגית שיווק יכול לגלות שהבעיה אינה טמונה רק באופן השיווק שלהם, אלא דווקא באופן התמחור, או לחילופין באופן ניהול הכספים, או שירות הלקוחות. כמו כן, בעל עסק יכול להחליט שהוא זקוק רק לפגישת ייעוץ אחת בשבוע, אך עדיין זקוק לשוחח בטלפון עם היועץ העסקי כמה פעמים בשבוע עבור סיוע נוסף. כאשר אתם בוחרים מודל תשלום כדאי שתיקחו בחשבון גם את השירותים הנלווים. 

פירוט מחיר ייעוץ עסקי לפי סוגי שירותים ותמחור שנע בין טווח מחירים שונים

אז כפי שציינו כאשר מדובר בייעוץ עסקי לא מדובר בשירות אחד ספציפי שניתן לתת לו מחיר אחד קבוע, אלא בסוגים שונים של שירותי ייעוץ עסקי המותאמים לצרכים של העסק, וזו הסיבה שמחירון ייעוץ עסקי בנוי על משתנים רבים, כמו ניסיון, רקע, סוג ייעוץ, זמן התהליך ועוד. אז מהו בעצם הטווח של מחיר ייעוץ עסקי, מהם הקריטריונים המשפיעים על המחיר, איך תדעו מהו המודל המתאים עבורכם, ולמה בעצם?

ייעוץ עסקי מחיר - ובכן, נתחיל במודל ייעוץ עסקי הראשון והוא המודל השעתי:

במודל תמחור זה נגבה שכר על פי שעת עבודה. במודל זה ניתן להסתייע גם בייעוץ פרטי בסקטור הפרטי אך גם בייעוץ עסקי שמסובסד על ידי המדינה והמחיר השעתי של ייעוץ מסובסד נע סביב ה-92 ש"ח לשעה. לעומת זאת המחירון של ייעוץ פרטי הוא בסדר גודל אחר לגמרי והמחירים לשעה יכולים להגיע גם ל- 3,000 ש"ח לשעת ייעוץ ואף יותר. חשוב לציין שיועץ עסקי הגובה על שעת ייעוץ סכומים גבוהים יחסית הוא בחלק גדול מהמקרים יועץ עסקי שהניסיון והמומחיות שלו מוכרות בעולם העסקים, והייעוץ שלו שווה את ההשקעה, כיוון שפגישה של שעה עמו יכולה להביא לעסק ערך נוסף ורווחי באופן משמעותי, כמו למשל, אבחון מדויק, תובנות חשובות, ולא פחות חשוב, קשרים עסקיים!  עם זאת, חשוב להבין גם שיועץ עסקי שמתמחר את שעת הייעוץ שלו גבוה, מעדיף לפגוש פחות אנשים באופן אישי, ולהתמקד רק באלו שמבינים את הערך שבפגישה אישית, ומוכנים לשלם מחיר גבוה יחסית עבור הערך הזה.

לצורך הדוגמא, ערן קיי גובה בעבור פגישת ייעוץ עסקי ראשונה בתהליך 1,500 ₪ + מע"מ, והאפקט של פגישה כזו שווה לבעל העסק הרבה יותר, כך שכאמור המחיר הוא לא השיקול העיקרי.

מודל תמחור שני - מודל ייעוץ עסקי מחיר הבנוי על ריטיינר חודשי

מודל זה הוא מודל שבנוי על תמחור חודשי. כיצד זה מתומחר? ובכן, קודם כל צריך להגדיר בין בעל העסק והיועץ העסקי את כמות השעות הנדרשת בכדי להעניק מענה לצרכים של העסק. לדוגמא, כמה פגישות שבועיות נדרשות, של כמה זמן (פגישה של שעה או יותר), וגם לוקחים בחשבון את הצורך של בעל העסק בהתייעצויות שוטפות. צריך לקחת בחשבון שהחודשים הראשונים של תחילת התהליך של ייעוץ עסקי הם מאוד עמוסים ואינטנסיביים, זו בדיוק התקופה בה היועץ העסקי בוחן את העסק, את התחומים והנישות השונות, מבצע מחקרי שוק, מאבחן את הצרכים ובונה אסטרטגיה ותוכנית עסקית, זה דורש פגישות, היכרות מעמיקה עם העסק, שאילת שאלות, וכל מה שנדרש בכדי שהיועץ יקבל את התמונה המדויקת ביותר של מצב העסק, הסביבה העסקית והאסטרטגיה המתאימה. ולכן, העלות החודשית של החודשים הראשונים היא לרוב גבוהה יותר מהחודשים המתקדמים של התהליך. העלות במודל של ריטיינר חודשי יכולה לנוע בין 1,000-1,500 ש"ח לחודש, אך המחירים המקובלים בשוק יכולים אף לנוע בין 5,000-10,000 ש"ח לחודש, ואף להגיע למחירים של 25,000-30,000 ש"ח לחודש כאשר מדובר בחברות גדולות עם שדרה ניהולית ועשרות או מאות עובדים, מחלקות מרובות, תקציבים עצומים וכו'.

כך או כך, הצפי שאליו מכוון ריטיינר חודשי הוא שלאחר תקופה שנעה בין חצי שנה לשנה וחצי, התהליך של ייעוץ עסקי והאסטרטגיה שהותאמה עבורם תגרום לעסק להניב רווחים גבוהים משמעותית מההשקעה החודשית של הריטיינר. ולכן מדובר בהשקעה משתלמת עבור העסק.

לטובת הדוגמא – בערן קיי ניתן לעבוד במודל של ריטיינר חודשי, בעלות של 9,000 ₪ בחודש לליווי הכולל פגישות ייעוץ וליווי עסקי שוטף, ללא התחייבות לתקופה מראש, כך שניתן לעצור את תהליך הליווי בכל חודש.

מודל תמחור שלישי עבור ייעוץ עסקי - תמחור תהליך או תוכנית ייעוץ עסקי

ועכשיו המודל השלישי הלא הוא המודל שבו שירותי ייעוץ עסקי מתומחרים על פי תהליך ותוכנית עסקית. מודל זה מורכב מאסטרטגיה ותוכנית עסקית שנבנית עבור העסק באופן שמותאם לצרכים שלו ואורכו יכול לנוע בין שלושה חודשים ועד שנה. כל פרויקט הוא שונה ותלוי בעסק, הן מבחינה השלב בו הוא נמצא, כמו האם מדובר בעסק בהקמה, בעסק קיים, או בעסק חדש, הן מבחינה מצבו הפיננסי, כמו האם מדובר בעסק מרוויח שרוצה לייעל את עצמו, או האם מדובר בעסק שנקלע לקשיים כלכליים ורוצה סיוע עסקי להתגבר עליהם, והן האם מדובר בעסק קטן, או בעסק גדול.

המחירים של ייעוץ עסקי עבור תהליך נעים בין 10,000 ש"ח פלוס מע"מ לתהליך של שלושה חודשים עם יועץ עסקי מתחיל, ויכולים להגיע גם למחיר של 120,000 ש"ח פלוס מע"מ עבור תהליך ליווי עסקי שנתי עם יועץ עסקי מאד מנוסה וותיק.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שהמחירים של מודל תמחור זה משתנים ותלויים בקריטריונים שונים כמו הניסיון של יועץ עסקי, הרקע שלו, ועוד, למשל האם מדובר ביועץ עסקי ותיק שהגיע מהעולם המעשי של תחום העסקים, ורכש את הידע שלו בשטח תוך הקמה וניהול עסקים שונים לאורך השנים, או לחילופין האם מדובר ביועץ עסקי מתחיל.

בדרך כלל, במודל הזה של התמחור, תהליך הליווי העסקי כולל יותר מאשר פגישות. בחלק מהמקרים מקבלים במסגרת תוכנית כזו גם מפגשים קבוצתיים, קורסים דיגיטלים, כלים שונים מעולמות השיווק והמכירות, שירותים נוספים מטעם שותפים עסקיים ועוד.

במודל הליווי העסקי של ערן קיי, מתוך הבנה שיש משמעות גבוהה לתהליך ליווי עסקי למשך תקופה, אנו מציעים מחיר מיוחד של 30,000 ₪ + מע"מ בלבד, לתהליך של חצי שנה, ואף ניתן לקבל הטבות מיוחדות בסגירת תוכנית ליווי עסקי לתקופה מראש, והטבות אלו מותאמות לכל עסק באופן אישי, בהתאם לצרכים שלו והיעדים שאליהם הוא מכוון.


 

טבלת מחירי ייעוץ עסקי

 ייעוץ עסקי שעתיליווי עסקי חודשיתוכנית ליווי עסקי
יתרונות

ללא התחייבות לתקופה

ייעוץ נקודתי לאתגר

לרוב כולל ליווי בין הפגישות

מחיר משתלם

ערך מוסף בליווי

חסרונות

אין ליווי בין הפגישות

אין אפקט של תהליך

התחייבות לחודשהתחייבות לתקופה
עלות יועץ מטעם המדינה92 ₪עפ"י כמות הפגישותעפ"י כמות הפגישות
עלות יועץ עסקי מתחיל250 ₪ - 500 ₪1,500 ₪ - 3,000 ₪5,000 ₪ - 10,000 ₪
עלות יועץ עסקי וותיק ומנוסה750 ₪ - 2,500 ₪3,000 ₪ - 12,000 ₪30,000 ₪ - 120,000 ₪לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

כיצד נקבע המחיר של ייעוץ עסקי?

אז למרות שמדובר במודלים שונים, טווחי מחירים שונים, וניסיון ורקע שונה של יועצים עסקיים, יש עוד פרמטרים שבזכותם נקבע המחיר של שירותי ייעוץ עסקי. למשל תחומי הייעוץ. יועצים עסקיים הם יועצים המכירים את העולם העסקי אך מגיעים מרקעים והתמקצעות שונה ורחבה. למשל, תחת "המטרייה" של ייעוץ עסקי ניתן למצוא יועצים המעניקים בניית מודל עסקי עבור עסקים עם לקוחות בינלאומיים, תכנון תקציב, ייעוץ עסקי עבור תמחור מוצרים או שירותים, ליווי עסקי שוטף, ייעוץ מס, הכנת גיליון פיננסי, כתיבה מקצועית ותוכן, שיווק כללי, שיווק דיגיטלי, ייעוץ תדמית ויחסי ציבור, אימון עסקי ועוד. כל ייעוץ בא לסייע לעסק בנישה שונה. כמובן שחלק מהיועצים מתמחים ביותר בנישה אחת, אך המחיר משתנה בהתאם לייעוץ השונה והצרכים. לדוגמא, נניח ובעל עסק זקוק לייעוץ פיננסי ורוצה להסתייע בשירותיו של יועץ עסקי עבור בניית תכנית כלכלית, בחינה של תזרים מזומנים, וסיוע בגיוס מימון, אז אותו בעל עסק יכול להיעזר ביועץ שיאבחן רק את החלק הפיננסי של העסק, והוא יתמחר את השירות שלו עבור ייעוץ ממוקד זה. לעומת זאת, אם מדובר בבעל עסק שמעוניין לקבל ייעוץ עסקי ובניית תכנית עסקית עבור תחום השיווק, אך גם להסתייע בייעוץ עבור ייעול התפעול והעובדים, אז המחיר ייקבע בהתאם לצרכים הללו. כמובן שיש לקוחות שפונים לייעוץ עסקי עבור ליווי עסקי כולל, זה אומר ייעוץ ואבחון של כל העסק, ואף לפעמים כאשר עובדים מול חברת ייעוץ המתמחה בייעוץ עסקי בתחומים מסוימים, ויש צורך ביועץ עסקי בתחום שבו החברה אינה מעניקה, אז יש אף צורך בצירוף של יועץ עסקי חיצוני, כל אלו משפיעים על אופן התמחור של היעוץ העסקי. כמו כן, צריך תמיד לזכור שלא מדובר פה בהליך "רפואי" שבו נכנסים, מקבלים טיפול והולכים הביתה עם תרופה, אלא מדובר בתהליך שנמשך זמן, שצריך לבחון ולבצע בקרה שוטפת כדי לייעל, לשנות, ולכוון את התוכנית מתחילת הדרך, ועד להגעה ליעדים. 

למה חשוב לא להתפשר ולהסתייע בשירותיו של יועץ עסקי מומחה?

בחלק הזה והאחרון של המאמר אנחנו חוזרים להתחלה בו אמרנו שאם המחיר עבור ייעוץ עסקי הולך להיות השיקול המרכזי בבחירה של יועץ עסקי עדיף שלא תשקיעו. אז למה בעצם? ובכן, יש הרבה יועצים עסקיים בשוק, חלקם טובים יותר, חלקם טובים פחות, והמחירים גם הם משתנים בהתאם. זה לא שאנחנו טוענים שלא ייתכן שיועץ עסקי ברמה בינונית יתמחר את שירותיו במחיר גבוה, אך לרוב התמחור קשור לביצועים והצלחות מוכחות, ולא סתם נשלף מהמותן. הסיבה שפשוט לא כדאי להתפשר על יועץ עסקי מומלץ עבור יועץ עסקי במחיר נמוך יותר זה כיוון שכך גם יהיו התוצאות, ולבסוף סתם השקעתם כסף לשווא, אומנם פחות כסף, אך לא קיבלתם תמורתו את מה שרציתם וזה בשורה התחתונה ייעול העסק והגדלת הרווחים. כאשר מדברים על תמחור של יועצים עסקיים צריך לזכור שמדובר בהשקעה, כשהמטרה היא להחזיר לכם רווחים משמעותיים, בדיוק כפי שמשקיעים במניה נניח. יועץ עסקי שמעניק ייעוץ ולאחר תקופה ממושכת לא הוביל לשינוי משמעותי בעסק, היה השקעה לא נכונה, ממש ברמה האנליטית של רווח והפסד. זה לגיטימי לחלוטין שבעל עסק ירצה לקצץ בהוצאות מיותרות ולא סתם יפזר כספים, אך כמו בכל תחום מקצוע, מותג, יש מוצרים יותר איכותיים ויש פחות. אם כבר החלטתם שאתם מעוניינים בייעוץ עסקי אז זה לא המקום לבחור יועץ עסקי אך ורק על סמך המחיר. כלומר, אם עומדים בפניכם שתי הצעות מחיר, אחת של יועץ עסקי המתמחה בליווי שאתם זקוקים לו, אל מול יועץ עסקי שההצעה שלו נמוכה יותר אך הוא אינו לחלוטין מתמחה דווקא בתחום שאתם מחפשים, או שיש ספק ביחס ליכולת שלו להוביל אתכם ליעד, אז חשוב שתבחרו במי שיכול לסייע לכם ותבינו שאם תבחרו יועץ עסקי ממקום של פשרה, לא תראו תוצאות, וגרוע מכך, זה עלה לכם זמן וכסף. אתם מאמינים בעסק שלכם? תשקיעו בו, מדוע? כי שאתם מתפשרים על איכות, הלקוחות הפוטנציאליים נפגעים גם כן.

מחפשים שירותי ייעוץ עסקי שיובילו לתוצאות ובמחיר הוגן?

אנחנו בצוות של ערן קיי נשמח להעניק לכם את שירותינו. אם נהייה לכם כאב ראש מרוב אינפורמציה ואתם עדיין לא בטוחים מהי הדרך לבחור יועץ עסקי, נשמח לסייע לכם ולענות לכם על כל שאלה. המייסד של ערן קיי הוא ערן קנדלקר, אחד היועצים העסקיים המובילים והמוכרים בתחום והוא פתח את מיזם הייעוץ עם חלום לסייע לאנשי עסקים ויזמים צעירים להגשים את עצמם ואת הרעיונות שלהם. עם רקע מקצועי עשיר בליווי עסקי של מאות חברות בארץ ובעולם, המלצות חמות מבעלי עסקים שהסתייעו בשירותיו ובמומחיותו, אהבה ענקית לעולם העסקים ולאנשים, ראייה מרחבית מדויקת, וגישה נעימה ומכילה, ערן קנדלקר ייקח את העסק שלכם למקום אליו אתם שואפים. הליבה של ערן ושל הצוות של ערן קיי זה קודם כל שקיפות. האינטרס שלכם זה האינטרס שלנו, והרמה של העסק למקום של הצלחה זה מה שגורם לנו להגיע כל יום לעבודה עם חיוך ודרייב אינסופי.

אנחנו מזמינים אתכם לערוך איתנו שיחת ייעוץ עסקי קצרה וממוקדת לגמרי בחינם. בשיחה הזאת נכיר, נענה לכם על כל שאלה, ונראה במה אפשר לסייע לכם.
אם נבין שנכון לנו לעבוד ביחד, גם תקבלו הצעה לתהליך ליווי עסקי מותאם אישית.
ואם תחליטו שלא להמשיך בתהליך אז עדיין שמחנו להכיר אתכם, ואנחנו נאחל לכם ולעסק שלכם המון בהצלחה.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.