ייעוץ עסקי לעסקים קטנים | ערן קיי. מאמן ויועץ עסקי לחברות

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים


 

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

מחפשים ייעוץ עסקי לעסקים קטנים? הגעתם למקום הנכון. עסקים קטנים מתחלקים לשניים, כאלה שמעוניינים לגדול ולהתפתח, וכאלה שדווקא מרוצים מהמודל העסקי הקטן שלהם ורוצים להוציא ממנו יותר, מבלי לעבוד קשה יותר. עבור כך יש ייעוץ עסקי לעסקים קטנים הכולל ייעוץ שיווקי, ייעוץ אסטרטגי, וייעוץ פיננסי לעסקים קטנים. עסק מצליח, וזה לא משנה אם הוא עסק קטן או גדול הוא עסק שמגיע אל היעדים שהוא הציב לעצמו, ולשם כך רבים נעזרים בייעוץ חיצוני שרואה בדיוק את הנקודות שצריך לחזק ולייעל. במאמר הזה אנחנו לא נתייחס להגדרה של עסקים קטנים, אלא יותר נסתכל מההיבט העסקי והפרקטי.

מה תהליך הייעוץ עסקי לעסקים קטנים שלנו כולל?

ובכן קודם כל, אנו רואים כל עסק קטן כ"גדול" והוא מקבל את אותו יחס, חשיבות, ותכנון אישי, מתוך ראייה של הפוטנציאל שלו. אנו מציעים בתהליך הליווי שלנו לעסקים קטנים ייעוץ פיננסי, ייעוץ אסטרטגי וכמובן ייעוץ שיווקי. כאשר מדובר בייעוץ פיננסי, לא פעם מבלי לדעת אנחנו מבזבזים כספים על הוצאות מיותרות לחלוטין, יועץ פיננסי מנוסה יודע לזהות את אותן הוצאות ולכוון את העסק איך להימנע מהן. אך הרבה לפני שאנו מגיעים אל הפיננסים, התהליך מתחיל בתיאום ציפיות בינינו ובין הלקוח. כדי שהתהליך יצליח מאוד חשוב שתהייה שקיפות, אם לא נדע את כל הנתונים איך נדע לסייע? לכן עלינו לבחון את המודל העסקי הקיים ולראות מהן החוזקות שלו מהן החולשות שלו, גם מבחינה שיווקית, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה אסטרטגית. לאחר שיש לנו תמונה ברורה של העסק הקיים, אנו בונים תכנית עסקית עבור העסק בה מתואר באופן מתוכנן ומותאם אישית המודל והשינויים שצריך ליישם כדי למנף את העסק. סוד ההצלחה של התהליך שלנו הוא שקיפות, מקצועיות, אבחון מדויק, ובניית מודל מתאים, ובפרט כאשר מדובר בייעוץ עסקי לעסקים קטנים.


 


 

אנחנו מציעים ייעוץ עסקי לעסקים קטנים בתחומים הבאים:

ייעוץ שיווקי, ייעוץ ארגוני, ייעוץ פיננסי, וייעוץ אסטרטגי. אלו הם ארבעת הגדולים, כל עסק בעולם מקטן ועד גדול תלוי ביישום של ארבעת תחומים אלו, וכאשר הם כולם עובדים בצורה הכי יעילה שיש, אז העסק מניב רווחים מקסימליים. מדוע? בואו נתעמק.

  • ייעוץ ארגוני - מה זה? ובכן ייעוץ ארגוני זה תחום שעוסק בארגון ובתהליכים הפנימיים שלו שנועדו לייעל את התפקוד של העסק. עסק זה דבר דינמי, יש בו תחומי ניהול ו"מחלקות" וזה לא משנה אם זה עסק קטן של ארבעה אנשים או עסק עם 400 עובדים. כאשר כל אחד יודע את תפקידו, את המטלות שלו ועל מה הוא אחראי, רואים את התוצאות בהצלחה של העסק. יחד עם זאת, לפעמים יש קצת "בלאגן" בסדר הארגוני וזה מתבטא בחוסר יעילות, ולכן ייעוץ ארגוני בא להכניס סדר ויעילות.
  • ייעוץ פיננסי - אז כפי שכבר ציינו קודם, לעסקים עלולות להיות הוצאות רבות שעשויות לפגוע אנושות בתזרים המזומנים וכמובן שגם בשורת הרווח, וחלק מהוצאות אלה הן בהחלט הכרחיות, אך חלק אפשר לצמצם או למנף בצורה חכמה, וחלק אנחנו אפילו לא יודעים שהן מיותרות, לפחות לא לפני שמתעמקים בפרטים. ייעוץ פיננסי זה חלק מייעוץ עסקי לעסקים קטנים שבוחן את העסק לאורכו ולרוחבו וזה כולל את ההכנסות ההוצאות, התזרים והדוחות. המטרה היא לחסוך איפה שאפשר ונכון, ולהשקיע איפה שכדאי בכדי לשפר את הרווחיות ואת העסק.
  • יעוץ שיווקי - גבירותיי ורבותיי, שיווק זה שם המשחק, וסליחה על הקלישאה אך אין דרך אחרת לומר זאת, ובמיוחד בעידן שלנו שהתחרות היא עצומה בכל התחומים, והעולם הדיגיטלי הוא חלק עצום בחיי היומיום שלנו אשר בעזרתו אנחנו נחשפים למוצרים, שירותים, ועסקים חדשים בכל "רפרוף" מהיר באינטרנט ובסושיאל מדיה.
  • ייעוץ אסטרטגי - אסטרטגיה, אסטרטגיה, אסטרטגיה! עולם העסקים הוא זירת קרב, ולקרב מגיעים עם אסטרטגיה. אך אסטרטגיה צריך לדעת לבנות, ורצוי שהיא תהייה מקצועית ומתוכננת לפרטי פרטים, וכאשר מדובר בעסק חשוב לתכנן קדימה. ולשם כך מומלץ בחום להיעזר ביועצים עסקיים.


 

מדוע עסקים קטנים צריכים ייעוץ עסקי?

קודם כל נתחיל ונאמר שכל עסק יכול להועיל לו ייעוץ עסקי. יחד עם זאת כאשר מדובר בייעוץ עסקי לעסקים קטנים, כל פרט קטן הוא חשוב ויש לו משמעות עצומה על העסק לטווח הארוך. כיוון שלא מדובר בעסקים של מולטי-מיליונים, כל ייעול, כל הוצאה מיותרת, כל שיווק לא נכון, ההשפעה שלהם מתעצמת בעסק קטן וביכולת שלו "לספוג" ולהמשיך להתקיים, ובסופו של דבר המטרה של עסק קטן היא לא רק לשרוד, אלא להרוויח באופן קבוע ובטוח.

ההבדל בין תהליך ייעוץ עסקי לעסקים קטנים לבין ייעוץ בעסק גדול

מדובר בתקציבים שונים לגמרי, בגודל שונה של קהלי יעד, ובאסטרטגיה שונה לחלוטין. לדוגמא, מודל עסקי של חברה גדולה אינו מתאים ולא יכול להתאים לייעוץ עסקי לעסקים קטנים. וזה לא רק בגלל התקציב העצום שמושקע בשיווק ובמיתוג כאשר מדובר בעסק גדול. אלא בעיקר מכיוון שעסק קטן מראש לא בנוי לייצר את אותה כמות שעסק גדול יכול, ולכן כל המבנה השיווקי חייב להיות מותאם לגודל העסק. צריך לחשוב ולנתח לעומק מי קהלי היעד של המוצר/שירות, וגם כמובן מהו המודל הנכון עבור עסק בסדר גודל זה. בחברות גדולות יש מחלקות שלמות שצריך לעשות להן בקרה, ולאבחן את הליקויים, יש ראשי מחלקות, מנהלים שונים, והרבה עובדים שיש לקחת בחשבון בביצוע. כאשר מדובר בעסק קטן, ה"הימור" הוא דווקא גבוה יותר ולכל בחירה לא נכונה תראה את ההשלכות בזמן קצר ובאופן מובהק. ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, הוא ייעוץ המתמחה בעסקים קטנים, ומכיר את כל הסיכונים מול הסיכויים לפרטי פרטים. בנוסף, בסופו של יום המטרה היא  לבנות מודל, שייתן לבעל העסק את הדרך הטובה ביותר, והנוחה ביותר לנהל אותו, גם אם זה "מופע של איש אחד", וגם אם יש סביב בעל העסק צוות שעוזר לו בפעילות בעסק. ובכל מקרה העבודה צריכה להיות  יותר אופרטיבית ומדויקת, כך שהוא יוכל להמשיך אחר כך להתפתח בעצמו בקלות וביעילות.

ייעוץ כלכלי ופיננסי לעסקים קטנים

ניהול פיננסי זהו תחום חשוב מאד, ולא לכולם הוא פשוט, יחד עם זאת כאשר פותחים עסק, זה לא רק חשוב, אלא ממש קריטי להכיר ולדעת את המספרים של העסק. מדוע? מכיוון שזה לא מספיק לדעת כמה העסק מרוויח לפי הדוחות, אלא חשוב להיות עם יד על הדופק לגבי כל הוצאה ולגבי תזרים המזומנים, לפעמים אפילו ברמה היומית, ואפילו יש עסקים שדורשים מעקב ברמה שעתית. לא פעם ביעוץ כלכלי עוברים על המספרים של העסק ורואים המון הוצאות מיותרות, שעבור עסקים קטנים יש להן משמעות גרנדיוזית. כאשר נעזרים בייעוץ עסקי לעסקים קטנים לא רק עוזרים לבעל העסק לגלות אלו הוצאות הן מיותרות או ניתנות לצמצום, אלא גם עוזרים לו להבין איך לנהל את העניינים הפיננסים יותר טוב, באופן שיהיה לו פשוט לביצוע, ויעזור משמעותית למצב הפיננסי של העסק ולצמיחה שלו.

ייעוץ ניהולי בעסק קטן

חשבתם פעם כמה היה פשוט אם הייתם יכולים להתעסק רק עם המוצר או השירות שאתם מוכרים ופחות עם כל מה שמסביב? ובכן, לצערכם זה לא הולך ככה, והצלחתו של עסק תלויה בניהולו, וזה תקף גם לעסקים קטנים, וגם לעסקים גדולים. אבל פתחתם עסק ואתם רוצים שהוא יצליח אז הגיע הזמן להבין לא רק את המוצר שלכם אלא גם איך מנהלים עסק. קודם כל, ניהול עצמי הוא אחד היתרונות הבולטים של להיות בעל עסק עצמאי, וכמובן שזה גם עלול להיות לחיסרון, כי זה אומר שכל האחריות מוטלת עליכם, מקבלת ההחלטות, ועד ניהול העובדים ובקרה על המשימות. בעזרת ליווי של יועץ עסקי אתם תלמדו את תחום הניהול מאנשים מנוסים, ותרכשו את הכלים שיעזרו לכם לנהל את העסק שלכם בהצלחה.
לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

ליווי עסקי עם חברה לייעוץ עסקי

ליווי עסקי עם חברה לייעוץ עסקי זה אחד הדברים היעילים ביותר לבעל עסק מתחיל, ובפרט כאשר מדובר בייעוץ עסקי לעסקים קטנים. זו לא החלטה קלה לצאת לדרך עצמאית, אפילו שמאמינים בלב שלם בהצלחת המוצר או השירות. אבל זה עוד יותר קשה לעשות זאת לבד, ובמיוחד כאשר מדובר בעסק ראשון. בעוד שכירים יכולים ללכת לבוס לשאול שאלות, או להטיל אחריות על מישהו אחר, בעסק עצמאי יש במה אחת, ואתה הופך להיות השחקן הראשי, הניצב, הצלם, המפיק, הבמאי, וכמובן התסריטאי. אם נבהלתם, אנחנו מתנצלים זאת לא הייתה כוונתנו, ועם כל הקושי שדבר, עצמאות זה דבר נפלא, וזה המקום הכי מדויק להגשמה ומימוש עצמי כאשר השמיים הם הגבול, ובעזרת ליווי עסקי עם חברה לייעוץ עסקי, יהיה מי שילווה אתכם בתהליך, ויסייע לכם בהגשמת החלום.

מתי ניתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים?

אם יש לכם עסק קטן ואתם מרגישים שאתם עובדים 24/7, משקיעים כל רגע בעסק. וגם אם אתם מצליחים למכור, ועדיין העסק לא מתרומם, סימן שמשהו לקוי במודל העסקי שלכם, וזה בדיוק המצב שבו ניתן ייעוץ לעסקים קטנים. בסופו של דבר לא פתחתם עסק כדי לעבוד ימים ולילות מבלי להגיע לתוצאות. והאמת? שאם זה המצב, אז משהו נעשה לא נכון. אתם לא יודעים מה? זה בדיוק התשובה שתקבלו בייעוץ עסקי לעסקים קטנים, וזה גם הרגע שאתם זקוקים לייעוץ. ברור שפתיחת עסק היא "עסק מורכב" וזה עלול לקחת זמן עד שרואים הצלחות קטנות. אך אם פתחתם את העסק וכבר תקופה ארוכה שדברים לא משתנים, אז הם גם כנראה לא ישתנו עד שאתם לא תשנו משהו. ה"משהו" הזה, הוא בדיוק הדבר שאנחנו רוצים לטפל בו כשאנחנו מספקים לכם ייעוץ.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים - למה חשוב להסתייע בשירותיו של יועץ חיצוני?

תשאלו את עצמכם את הדבר הבא, קרה לכם שחבר או בן משפחה נתקל בבעיה ובא להתייעץ איתכם לגבי משהו שבעיניו היה מאוד מורכב, אך מנקודת מבטכם היה דווקא נורא פשוט, או לחילופין, נתתם עצות לגבי נושא מסוים שדווקא כשזה קרה לכם לא יכולתם לחשוב על כך? זאת התשובה ללמה חשוב להסתייע בשירותיו של יועץ חיצוני. יועץ חיצוני זה פרספקטיבה חיצונית. לפעמים פשוט וקל יותר לזהות פתרונות לבעיות כאשר מסתכלים מבחוץ ולא מבפנים. ולכן, גם אם אתם מומחים בתחומכם, לפעמים קשה לכם לזהות את הבעיות מהזווית בא אתם מסתכלים, בעוד יועץ חיצוני, שהוא גם מומחה בתחומו יודע לתת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים מהזווית החיצונית, האובייקטיבית. הוא יכול לראות את התמונה הגדולה, בעוד אתם נמצאים במרכז התמונה. וזו גם הסיבה מדוע חברות גדולות ומצליחות גם נעזרות ביועץ חיצוני, כדי להישאר ערניים לדברים שפשוט לא אפשרי לראות מבפנים. 

פתרון בעיות באמצעות ייעוץ לעסקים קטנים

למה פתחתם עסק? כדי להצליח. אבל הדרך להצלחה עלולה להיות תלולה, קשה ומורכבת, וגם אם לא, היא בהכרח מזמנת לנו אתגרים, ואין עצמאי או בעל עסק בעולם שיגיד לכם אחרת. יחד עם זאת, ברגע שמצליחים לעבור את המשוכות, זה משתלם, וזה היעד שאליו אתם משתוקקים להגיע. שלא תבינו אותי לא נכון, עסק זה דבר דינמי, ותמיד יהיו בעיות ומשוכות חדשות לעבור. והאמת? ככל שהעסק יגדל, וככל שהעסק יתקדם ויצליח, ככה האתגרים יגדלו וכך גם הבעיות. המטרה של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים זה לעזור לכם להתמודד עם הבעיות הללו, ולספק לכם מגוון של פתרונות בשלל התחומים, הן אם זה ייעוץ ארגוני, ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ שיווקי, או ייעוץ פיננסי לעסקים קטנים. תפקידו של יועץ לעסקים קטנים זה לעזור לכם להתמודד עם הבעיות שעלולות לצוץ (והן יצוצו!). יש הרבה לחץ בניהול עסק וזה לא פשוט להתמודד לבד, אבל כיום לא חייבים להתמודד לבד וגם לא צריך להרים ידיים בקלות. יש לכם עסק קטן שאתם מאמינים בו? תשתמשו בכלים שמוצעים לכם, והיעזרו בייעוץ עסקי לעסקים קטנים.

יש לכם עסק קטן? רוצים לשמוע עוד פרטים על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים?

אתם מוזמנים לשיחת ייעוץ עסקי קצרה וממוקדת לגמרי בחינם.

אנחנו בערן קיי נשמח לסייע לכם ולענות לכם על כל שאלה, ואל דאגה, אינכם מתחייבים לכלום.
אם נבין שנכון לנו לעבוד ביחד, תקבלו מאיתנו הצעה לתהליך ליווי עסקי מותאם אישית.
במידה ולא תרצו להמשיך את התהליך אנו נאחל לכם המון בהצלחה עם העסק שלכם ונודה לכם על שיחה נעימה ומעניינת.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.