ייעוץ עסקי לחברות | ערן קיי. מאמן ויועץ עסקי לחברות

ייעוץ עסקי לחברות


 

ייעוץ עסקי לחברות - להפעיל את התותחים הכבדים

אם תבדקו טוב, סביר שלא תמצאו אף לא חברה מצליחה אחת שאינה נעזרת בשירותיו של יועץ עסקי, או לכל הפחות יועץ שיווקי, יועץ מכירות או יועץ ארגוני.
מה מטרתו של ייעוץ עסקי לחברות, ומיהו יועץ עסקי לחברות, המתאים לשלב שבו נמצא העסק? אשתדל לכסות זאת ממש כאן בהמשך המאמר.

 

אז מה זה בעצם ייעוץ עסקי לחברות?

כמו בשאר עולמות הייעוץ העסקי, גם בייעוץ עסקי לחברות ישנן גישות ודרכים שונות שבהן ניתן לפעול, החל בפגישת ייעוץ עסקי ממוקדת בנושאים ספציפיים, ועד לתהליכי ליווי עסקי משמעותיים, ואף תהליך אימון עסקי למנהלים ו/או לבעל העסק.

מטרתו של ייעוץ עסקי לחברות, היא בראש ובראשונה לאבחן את המצב הקיים בעסק ולבחון אותו אל מול היעדים שלו, בטווח הקצר ובטווח הארוך.
לאחר תהליך האבחון שאורך לרוב בין חודש לחודשיים, ניתן לבנות תוכנית מפורטת להשגת היעדים העסקיים של החברה וכן להמשיך בתהליך ליווי עסקי להשגת היעדים. 

מה ההבדל בין ייעוץ עסקי לחברות לבין ייעוץ עסקי לעצמאים?

בייעוץ עסקי לחברות, בשונה מייעוץ עסקי וליווי עסקי לעצמאים, אין אנו מסתפקים בליווי עסקי של בעל העסק או של המנכ"ל, אלא ישנה משמעות להיכרות עם המנהלים והעובדים בחברה, גם בשלבי האבחון העסקי, ובעיקר בתהליך הליווי העסקי השוטף.

בייעוץ עסקי לחברות, מצד אחד, ישנה מורכבות גדולה יותר משום שמעבר להתנהלות מול בעל העסק, ישנה גם הפוליטיקה הארגונית והתהליכים שנבנו עם הזמן בהשפעת גורמים שונים בארגון.
אך מצד שני, יכול להיות קל יותר לזהות את "צווארי הבקבוק" בזכות פרספקטיבות שונות בתוך העסק שעוזרות לבנות את התמונה המלאה.

 

המורכבות בתהליך ליווי עסקי וייעוץ עסקי לחברות

המורכבות האמיתית בתהליכי ליווי עסקי וייעוץ עסקי לחברות, מגיעה דווקא לאחר האבחון, בתהליך היישום הפרקטי והליווי העסקי להשגת היעדים של החברה.
אלו השלבים שבהם מתחילים לפגוש את הפוליטיקה הארגונית, וכן את המורכבות במערכות היחסים בין ההנהלה לעובדים, בין העובדים לעמיתים שלהם, ואף בין העובדים לבין לקוחות החברה.
לכל מערכת יחסים המורכבות שלה וההשפעה שלה על תהליכי הניהול, הבקרה, וכמובן שגם האווירה בחברה.
כדי להצליח ליישם ולהוביל את החברה ליעדים שלה, אל לנו להתעלם ממערכות היחסים השונות בחברה, אלא להיפך - חשוב ללמוד אותן ולהשתמש בהן בחוכמה.

גם בייעוץ עסקי לחברות, כמו בכל תהליך ייעוץ וליווי עסקי, ואף בחיים בכלל, חשוב לזכור שעסקים עושים עם אנשים, וכי אנחנו לא חיים בוואקום.
זה הצעד הראשון בדרך להטמעה של שינוי משמעותי והתקדמות ליעדים העסקיים של החברה. של כל חברה. 

מה הם השלבים בתהליך ייעוץ עסקי לחברות?

השלב הראשון בכל תהליך ליווי עסקי וייעוץ עסקי לחברות הוא שלב האבחון. אל לנו לוותר על השלב הזה, משום שרק באמצעותו אנחנו יכולים לבנות תמונת מצב ברורה, שבזכותה נוכל לקבל החלטות איכותיות ובריאות יותר לארגון.
לאחר שלב האבחון, ובמהלכו גם זיהוי צווארי הבקבוק של העסק, מקובל לבנות תוכנית עבודה, לרוב קצרת טווח, לשחרור צוואר הבקבוק העיקרי. במקביל, מתבצעת גם הגדרת חזון ויעדים לארגון בטווח הבינוני והארוך.
לאחר כל אלו, הליווי העסקי נכנס לתהליך מחזורי, שבו בכל פעם בוחרים צוואר בקבוק להתמודד איתו וחוזרים לאבחן את החברה במצב החדש, לאחר טיפול בכל צוואר בקבוק.
תהליך מחזורי שכזה יכול לארוך מספר חודשים או אפילו מספר שנים, תלוי במורכבות החברה והתהליכים בה, והדרך המשותפת שעושים ביחד.
לרוב טיפול בצוואר בקבוק ספציפי יכול לארוך בן חודש לחצי שנה, וכך הולכים וממשיכים לטפל בכל צוואר בקבוק שנוצר בדרך.

 

מתי מסתיים תהליך ייעוץ עסקי לחברות?

בגדול אף פעם. ארגון שמסתכל לטווח הארוך ושם לנגד עיניו הצלחה, צמיחה והתאמה מתמדת לצרכים של הלקוחות שלו, ראוי שישקיע באופן שוטף בפיתוח העסקי, ויקפיד להשתמש בשירותיו של יועץ עסקי, מאמן עסקי או לכל הפחות יועץ ארגוני, בכדי לעשות את הדרך הזו ולהשקיע זמן בצמיחה ובפיתוח העסקי באופן קבוע.
עם זאת, ישנם מצבים שבהם יועץ עסקי מגיע לטיפול בבעיה ספציפית בארגון, ולאחר סיום הטיפול בבעיה, מומלץ לבחון את המשך תהליך הליווי העסקי המשותף, ואף לבחון מחדש האם אותו יועץ עסקי מתאים לתהליך ליווי עסקי של החברה בהתמודדות עם האתגרים הבאים שלה.
לא תמיד אותו יועץ עסקי מתאים לכל שלב שבו נמצאת החברה, ולכן נכון לבחון את ההתאמה בין הצדדים אחת לתקופה.
לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

כמה עולה ייעוץ עסקי לחברות?

לרוב העלות של ייעוץ עסקי לחברות גבוהה מאשר ייעוץ עסקי או ליווי עסקי לעצמאים, בעיקר בשל המורכבות הגבוהה יותר ורמת המעורבות הנדרשת מהיועץ העסקי, אם בעבודה ישירה עם בעל העסק ואם בפעולות מול המנהלים והעובדים בחברה.
ההשקעה בתהליך ליווי עסקי וייעוץ עסקי לחברות, יכולה לנוע בין כמה אלפי שקלים בחודש ואף להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים בחודש, כתלות במורכבות ובשלב שבו נמצאת החברה. במקרים של חברות גדולות, העלות יכולה להיות אף גבוהה הרבה יותר.
חשוב לקחת בחשבון שייעוץ עסקי לחברות מטרתו ייעוץ וליווי עסקי, ובנוסף לעלות הזו, יש להתחשב בעלויות נוספות הדרושות לטובת ביצוע תהליכים בעסק. אם זה בשיווק ובמכירות, אם בהכשרת והעצמת העובדים, בתהליכי מיתוג מול לקוחות, מיתוג מעסיק ועוד…
עלויות אלו לרוב אינן כלולות בעלות הליווי העסקי, וטוב שכך, משום שלכל פעילות של החברה כדאי לבחור את נותן השירותים המתאים ביותר, בהתחשב בכלל השיקולים, שכמובן עולים ונבחנים בתהליך הליווי העסקי.

 

כיצד בוחרים יועץ עסקי לחברה?

בדומה לבחירת יועץ עסקי מומלץ לעצמאים, גם בבחירת איש המקצוע עבור תהליך ייעוץ עסקי לחברות, חשוב בשלב הראשון להבין שהיועץ העסקי מתאים לשלב שבו נמצא העסק, ואפילו חשוב יותר לוודא שיש חיבור אישי טוב ליועץ העסקי, משום שזהו האדם שילווה אותנו בתהליכים מאוד חשובים ומשמעותיים בעסק, ובסופו של דבר - עסקים עושים עם אנשים.
את שני השלבים הללו ניתן לבחון באמצעות קריאה וצפייה בתכנים של אותו יועץ עסקי, קבלת המלצות עליו, וכמובן שגם בפגישת היכרות לבחינת אפשרות עבודה משותפת.

אם בשלב זה ברור לך שנכון להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי וספציפית כזה המומחה בייעוץ עסקי לחברות, אני מזמין אותך להשאיר פרטים בטופס ולתאם איתי שיחת התייעצות ובחינת התאמה לתהליך ליווי עסקי.
בשיחה שלנו, מעבר להיכרות הבסיסית, נבין מהם האתגרים שאתה מתמודד איתם היום בעסק ונבחן ביחד כיצד נכון להתקדם כדי להתמודד עם האתגרים הללו.

אז למה אתה מחכה? מלא עכשיו פרטים בטופס ותאם איתי שיחת התייעצות ואבחון, ללא עלות וללא כל התחייבות מצידך.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.