יועץ עסקי - מי הוא ואיך תדעו לבחור את היועץ הטוב ביותר עבורכם | ערן קיי

יועץ עסקי – מי הוא ואיך תדעו לבחור את היועץ הטוב ביותר עבורכם


 

יועץ עסקי – ערן קיי

אם התחלתם לשקול סיוע של ייעוץ עסקי עבור העסק שלכם ואתם מחפשים יועץ עסקי שלא רק מחלק עצות מקצועיות גנריות אלא בוחן כל עסק לעומק ומתאים לו את הפרקטיקה המדויקת והמותאמת אישית, שלבסוף גם תספק תוצאות והגעה ליעדים, כדאי שתכירו את ערן קנדלקר. ערן הוא המייסד של ערן קיי – ייעוץ עסקי, והנו בעל רזומה עשיר בתחום קידום והקמת עסקים מצליחים. עם תשוקה לסייע לאנשים ויזמים להגשים את עצמם ואת השאיפות העסקיות שלהם, שמו כיועץ עסקי מוכר ומומלץ בקרב מאות לקוחות ואנשי עסקים מרוצים שהסתייעו בשירותיו. הצוות של ערן קיי מסייע ללקוחותיו בצמיחה העסקית, ייעול ופיתוח העסק, גיוס לקוחות, שיפור תזרים מזומנים וניהול כספים, בניית אסטרטגיית שיווק, אסטרטגיית מכירות, אסטרטגיית ניהול, הגדלת תפוקת העובדים, שיפור ביצועים, הנעת העובדים, הצבת יעדים, ביצוע מחקר מתחרים, אבחון עסקי, מדידת יעדים ושיפור הרווחיות. ייעוץ עסקי הוא תחום שמתפתח ומתקדם משנה לשנה, ומוכיח פעם אחר פעם את היעילות שלו בהובלת יזמים ובעלי עסקים אל היעדים שלהם. בין הלקוחות של מודל הייעוץ עסקי תוכלו למצוא ספקטרום רחב שנע בין החברות הגדולות והמצליחות בעולם ועד עסקים קטנים שנמצאים בשלבי הקמה. כמו כן, כמו בכל תחום, צריך לדעת למי לפנות ומי הם המובילים בתחומם, ובתחום הייעוץ העסקי, שמו של ערן קיי עומד ביחד עם היועצים הטובים והמומלצים ביותר, והצוות של ערן קיי בניצוחו מעניק לכם ייעוץ בגובה העיניים, סבלנות, דיוק, שקיפות, וכמובן, תוצאות. אז אם אתם מחפשים חברת יועץ עסקי מומלץ, בואו נמשיך.


 


 

אודות ערן קיי – ניסיון, הסמכות, הוכחות חברתיות בשילוב

אז מיהו ערן קנדלקר ומה הופך אותו ליועץ עסקי מוביל? ובכן, ערן קנדלקר הוא מהנדס חשמל ומחשבים עם 10 שנות ניסיון בניהול פרויקטים שהחליט לשנות מסלול ולעזוב קריירה מצליחה בתחום ההייטק, עבור התשוקה הגדולה שלו ואהבתו לתחום העסקים והיזמות. לאחר שעזב את עולם ההייטק ערן הקים עם אחיו הצעיר חברה להשקעות נדל"ן בארה"ב ולאחר מכן הקים מרכז למידה חדשני לילדים ונוער בעיר יהוד-מונוסון. שאיפתו של ערן הייתה ללוות יזמים מתחילים בהקמת עסקים חדשים, אך גם לסייע לבעלי עסקים קיימים למנף ולייעל את העסק שלהם. בתור ביצועיסט שאינו מבזבז זמן ודוגל בחתירה למטרה והגעה ליעדים, ערן הלך ולמד אימון אישי במכון אדלר. ערן קנדלקר סייע בהקמת חברות מצליחות בארץ ובחו"ל, והוביל מאות בעלי עסקים קטנים אל צמיחה אישית ועסקית. הייחודיות של ערן קנדלקר בתור יועץ עסקי זו היכולת לקחת את הפרקטיקה של ייעוץ עסקי ולהתאים אותה באופן אישי לעסק והצרכים של הלקוח. בנוסף, מה שמבדיל יועץ עסקי טוב משאר המומחים בתחום זה מצד אחד הבקיאות והידע היסודי והפרטני של המודלים השונים של ייעוץ עסקי, אך גם להסתכל מעבר למוכר ולקיים, ולבצע שינויים מדויקים שיכולים לסייע לעסק לצמוח, והיכולת הזאת נובעת מאלמנט אחד עיקרי שנקרא חוש עסקי. בסופו של דבר הכול מסתכם במבחן התוצאה, וערן קנדלקר הוכיח פעם אחר פעם, בעבור מאות לקוחות שונים, כי המומחיות והניסיון שלו יכולים לקחת עסק קיים או אפילו עסק בהקמה ולייצר רווחיות והתקדמות עסקית ומקצועית. 

מהו יועץ עסקי?

בהגדרה פשוטה יועץ עסקי הוא מומחה בעסקים שתפקידו לספק ייעוץ, ניתוח ופתרונות מקצועיים. יועצים עסקיים תפקידם לסייע לעסקים חדשים, בתהליך ההקמה או לעסקים קיימים להתפתח ולהתרחב.

עולם הייעוץ העסקי כולל בתוכו כמה וכמה תחומים, בדיוק כפי שגם קיימים סוגים שונים ורבים של עסקים, בין אם זה עסק קטן, גדול, מתחיל, קיים, בתחום המזון, הבריאות, היופי, הספורט, האופנה, הטכנולוגיה ועוד. כחלק מהפרקטיקה שלו, הוא נוגע בנישות שונות בתוך העסק, כמו שיווק, פיננסים, תפעול ובקרה, ניהול, ומכירות. מטרת ייעוץ עסקי היא בנייה ויישום תוכניות עסקיות, וייעוץ בנושאים  עסקיים ופיננסיים בכדי לזהות תחומים פוטנציאליים לצמיחה ולהתייעלות בתוך חברה שימקסמו את רווחי העסק. אך למה בכלל יש צורך בייעוץ עסקי? ובכן, עולם העסקים הוא עולם קשוח, ולפתוח עסק זה הרבה יותר פשוט מלתפעל ולנהל אותו. לא פעם בעלי עסקים מתקשים לראות מבפנים את האזורים שאפשר לייעל או לחילופין גורמים להפסדים ולתקיעות של העסק, ולא רק, אלא גם כאשר מחקרי שוק מראים באופן מובהק שיש ביקוש מובהק למוצר או שירות שהם מספקים, הם עדיין לא מצליחים לייצר מכירות או להאיץ גיוס לקוחות והם זקוקים לגורם מקצועי חיצוני שיאבחן את הבעיה ויספק פתרונות.

מה התפקיד של יועץ עסקי ברמה הפרקטית?

לשאלה זו אין תשובה אחת, מכיוון שתפקידו של יועץ עסקי בנוי מכמה פעולות ותפקידים. קודם כל לכל עסק יש צרכים שונים, חוזקות וחולשות שונות. יש עסקים שהם מומחים בייצור ותפעול אך פחות מצליחים דווקא בניהול שיווק מתאים לעסק, מצד שני יש עסקים שדווקא החולשה שלהם מתבטאת בייעול ופיתוח העסק וניהול הכספים. שירותי ייעוץ עסקי גם הם מחולקים לנישות ותחומים. יש יועץ עסקי שהמומחיות שלו היא הפן הפיננסי ותפקידו כיועץ זה לסייע לבעל העסק בנושאים פיננסים שונים כמו בקרה של תזרים מזומנים, ניהול כספים, שיפור רווחיות וכדומה. יחד עם זאת, יש יועצים שדווקא מתמחים בנישה הניהולית ותפקידם הוא לבחון את ניהול העסק במודל הקיים ולבנות מודל מדויק יותר שיוביל לשיפור ביצועים, הגדלת תפוקת העובדים, בקרה והנעת העובדים ועוד. כך או כך, יועץ עסקי טוב מכיר מגוון נישות אך ממוקד בנישות ספציפיות, ועדיין יודע לאבחן כי יש צורך נוסף בייעול העסק ולזהות את החוליות החלשות של העסק. ולכן חברות ייעוץ עסקי ממוקדות תחום לעיתים מביאות יועץ חיצוני בתחום אחר שיתלווה לתהליך עם היועץ העסקי של חברת הייעוץ. שם המשחק בעסקים הוא אסטרטגיה, ותפקידו של יועץ עסקי הוא לדעת בעזרת הפרקטיקה והכלים המתאימים לבנות אסטרטגיה מותאמת לעסקים שונים ולצרכים שונים וללוות ביישום באופן שוטף כך שיובילו לשיפור הביצועים והגדלת רווחיות.

כיצד בוחרים יועץ עסקי בצורה הטובה ביותר עבור העסק?

נתחיל מהדבר הכי חשוב. לא מדובר במי היועץ עסקי הכי טוב, אלא מי הוא היועץ העסקי הכי טוב עבורכם ועבור העסק שלכם. ברור שעם הצלחה אי אפשר להתווכח ויועצים עסקיים שמעניקים ייעוץ לחברות הטובות בעולם הם כנראה בין המובחרים, ועדיין זה אינו אומר שהם היו היועצים שמתאימים לכם. מדוע? כי כל אחד יש לו עסק שונה, בסדר גודל שונה, ובתחום שונה, ואפילו בעל ערכים שונים, ויועץ שמתאים לאחד לאו דווקא מתאים לאחר. ובכל זאת, איך בוחרים? ראשית, תשאלו את עצמכם מה אתם מחפשים אצל יועץ עסקי. האם אתם רוצים שיסייע לכם בפן הפיננסי? השיווקי? אולי בכלל שיעזור לכם בהקמת העסק מכיוון שזוהי פעם ראשונה ואתם עוד לא בדיוק יודעים איך לפעול? לגיטימי לחלוטין ובשביל זה נועד ייעוץ עסקי. לאחר שאתם קצת יותר ממוקדים לצרכים שלכם, צריך להתחיל למצוא יועץ עסקי שמתמחה בתחומים אלו. חשוב לציין שניסיון הוא קריטריון משמעותי בבחירת יועץ עסקי, אך כפי שציינו תלוי בתחום. כלומר, בתחום הייעוץ העסקי תוכלו למצוא יועצים עסקיים שהם אנשי עסקים עם רקע מקצועי ומוצלח בהקמת עסקים, ובסיוע לעסקים שונים. יועצים אלה מגיעים מן התחום והיתרון שלהם זה ניסיון חיים בתחום. יחד עם זאת, תוכלו גם למצוא יועצים עסקיים שדווקא הגיעו מהזווית הלימודית והם רכשו את הכלים שלהם במוסד לימודי. גם יועצים אלה יכולים להיות יועצים מוצלחים עבור נישות שונות, ובמיוחד בפן הארגוני והפיננסי. בנוסף, תמיד יש להתייחס להמלצות. המלצות טובות על יועץ עסקי לא רק מעידות על הביצועיים המקצועיים שלו, אלא גם על יחסי האנוש שלו, וליחסי אנוש יש חלק לא פחות קריטי. תהליך ייעוץ עסקי בין בעל עסק ליועץ עסקי חייב להתחיל ממקום של כימיה ואמון, אחרת התהליך לא יצליח להוביל לתוצאות הרצויות. לכן חשוב שתתנו גם לתחושות הפנימיות שלכם להוביל אתכם בבחירת יועץ עסקי.
לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 
ערן קיי יועץ עסקי מומלץ

הכפלתי פי עשר את ההכנסות שלי בזכות ערן,
ערן הוא אישיות עם ידע רחב גם בניהול וגם בשיווק...

- דורון יעקב,  יועץ ומלווה בתחום התזונה והספורט -

ערן קיי המלצות

אני הכפלתי את העסק שלי, בשבועיים לקיצון, שזה משהו מטורף

- אורית יפת, יועצת עסקית לנשים בתחומי העיצוב -

ערן קנדלקר המלצות

זה החזיר לי את ההשקעה, פי 100 ממה שאני השקעתי

- מירי רבינוביץ, שפית קונדיטורית, מעבירה קורסים -


 

האם כל יועץ מתאים לעסק שלי?

התשובה לכך היא לא. מדוע? מאותה הסיבה שמהנדס חשמל לא מתמחה בהנדסת בניין, ומעצב גרפי לא מתמחה בעיצוב פנים. נכון, יועץ עסקי טוב מכיר את השטח העסקי מכל הזוויות והנישות שלו, אך הוא ממוקד וממוקצע בנישה אחת או יותר עיקריות. למשל קחו יועץ עסקי שמגיע מתחום הייעוץ הניהולי. יועץ עסקי זה בא עם הכלים לייעל את תחום התפעול, הגדלת תפוקת עובדים, ניהול העסק, ניהול העובדים, שיפור ביצועים ועוד, אך הוא כנראה פחות ממוקד בתחום הייעוץ העסקי השיווקי. ולכן אם העסק שלכם דווקא צריך ייעוץ ובניית אסטרטגיה שיווקית, כנראה שיועץ עסקי המומחה לתחום הניהול, או הפיננסים פחות מתאים לעסק שלכם. אך לא רק אלמנטים אלה יכולים לגרום לחוסר התאמה, גורם נוסף זה התמחות ייעוץ עסקי בעסקים בסדר גודל מסוים, או לחילופין בשלב מסוים. יש יועצים עסקיים שהמומחיות שלהם היא לייעל חברות גדולות עם תקציבים גדולים וכמות עובדים של ארבע מאות איש ומעלה. האם הם יועצים עסקיים טובים? כנראה שכן, אבל הם פחות מתאימים לייעוץ עסקי עבור עסק קטן עם מס' חד ספרתי של עובדים, ותקציבים שונים. כמו כן, יש יועץ עסקי שממוקד בסיוע להקמת עסק, בעוד יש יועץ עסקי שדווקא המומחיות שלו היא למנף עסק קיים שצריך סיוע בהגדלת מכירות. לכן, כאשר אתם בוחרים יועץ עסקי תמיד תשאלו על תחומי המומחיות שלו בתחום הייעוץ העסקי.

יתרונות העסקת יועץ עסקי עבור העסק שלי

יתרונות רבים קיימים בסיוע של יועץ עסקי. הסיבה לכך היא שמדובר במומחה המגיע עם הכלים המתאימים, והפרספקטיבה הנכונה. וזוהי בעצם הליבה של ייעוץ עסקי, זווית ראייה חיצונית, ופרקטיקה. כמו כן, ייעוץ עסקי מכסה את כל הנישות הקיימות בעסק אם זה הנישה הפיננסית, התפעולית, הניהולית, או השיווקית. אתם תמצאו מענה וסיוע בכל תחום כזה בעזרת יועץ עסקי. כמו כן, בין אם אתם אנשי עסקים מנוסים שמעוניינים בזוג עיניים רעננות ומקצועיות, או אם אתם יזמים מתחילים שמעוניינים לפתוח עסק וצריכים עזרה וליווי בהקמתו, שירותיו של יועץ עסקי זה בדיוק התשובה לצרכים אלו. אך מהו הערך המוסף שיועץ עסקי יכול להציע לעסק שלכם? כבר ציינו כמה וכמה פעמים ברמה המקצועית, אך זה לא מסתכם בכך כיוון שהיתרון בתהליך מול יועץ עסקי זה גם התהליך שאתם כלקוח ובעל עסק עוברים וגם כאנשים. אתם לומדים דברים חדשים, מודלים שונים, כלים חדשים, דרכי התייעלות, ועוד. לפנות לשירות של ייעוץ עסקי זה לא רק תהליך של סיוע ופיתוח העסק, זה גם תהליך אישי של להפוך למנהלים, ובהמשך גם לבעלי עסק במלוא מובן המשמעות. 

שלבי עבודה של יועץ עסקי – צעד אחר צעד

אז מהם שלבי העבודה של יועץ עסקי? ובכן, בשלב הראשון על היועץ העסקי לבצע אבחון עסקי ולנתח את העסק ברזולוציה עמוקה ופרטנית כדי לדעת אלו צעדים לנקוט בעבור ייעול העסק. אך כדי שיועץ עסקי יידע להסיק מסקנות הוא צריך לבחון לא רק את העסק שלכם אלא גם לבצע מחקר שוק ולבחון מי הם המתחרים שלכם בשוק שמציעים שירות דומה, ובנוסף גם מיהם המתחרים העקיפים שלכם, שמספקים פתרון אלטרנטיבי, וכיצד לבדל אתכם ולמתג אתכם כאופציה הטובה ביותר עבור הלקוח האידיאלי שלכם. אם כך, השלב הראשוני מתמקד באבחון העסק ובאיתור החוזקות והחולשות שלו. במידה ומדובר בעסק הדורש השקעת הון ראשונית, חלק מהשירות של ייעוץ עסקי זה גם לסייע בגיוס הון וסקירה פיננסית של תזרים מזומנים וניהול כספים הנדרש לשלבי ההקמה של העסק ועד הרגע שהוא יחל להניב רווחים באופן יציב שהולך וגדל. השלב השני הוא הצבת יעדים. כדי לבנות תכנית עסקית חשוב לעשות תיאום ציפיות עם בעל העסק ולבחון את הצרכים של העסק כדי להבין מהן השאיפות של בעל העסק ועד כמה הוא מחויב להן. התוכנית העסקית כוללת בתוכה את כל הפעולות והשלבים הנדרשים כדי לצעוד לעבר היעדים, בין אם זה הגדלת תפוקת עובדים, תמחור שונה, שיווק, ניהול, הנעת העובדים, ושיפור ביצועים. שלב זה כולל מחקר לקוח כדי להבין מי הוא קהל היעד של העסק, מהו התמחור האטרקטיבי ביותר עבור הלקוחות שעדיין יניב רווחים, מהו התקציב הנדרש למימוש התוכנית העסקית, וכו'. לאחר בניית המודל העסקי המתאים מגיע השלב השלישי והוא שלב הביצוע. בכדי לבצע מדידת יעדים, חשוב לבצע את תכנית העבודה כפי שנבנתה, להתחייב לתהליך, ולא לעגל פינות. זה אומנם אינו תהליך שנמדד בשבוע וגם לא בחודש, אך לאחר תקופה ממושכת ניתן לבצע מדידת יעדים, לראות האם חלה עלייה במכירות וברווחיות העסק ועל סמך הנתונים להחליט את הצעדים הבאים. תהליך של ייעוץ עסקי הוא אינו מדע מדויק וכולל הרבה ניסוי וטעיה. אומנם מדובר במתודה הבנויה על מודלים וכלים שבהם נעזרים היועצים העסקיים, אך לא פעם במהלך התהליך, על פי ניתוח הנתונים התקופתיים ניתן לראות שיש צורך בשינויים ודיוקים, עד שלבסוף מכווננים את המודל להתאמה מושלמת לעסק.

 

מתעניינים בשירותיו של יועץ עסקי?

אנו בצוות הייעוץ העסקי של ערן קיי נשמח להציע לכם את שירותינו. עם רקע, וניסיון של שנים רבות בעולם העסקים, התמקצעות ומומחיות בנישות השונות, בשירותי ייעוץ עסקי ליזמים מתחילים ובעלי עסקים, והמון תשוקה לתחום, אנו בערן קיי נסייע לכם לייעל ולפתח את העסק שלכם. בין שירותינו אנו מעניקים ייעוץ עסקי עבור התחומים הבאים: תחום השיווק, שיווק דיגיטלי, פיננסים, בקרה, ניהול, תפעול ועוד. הייחודיות שלנו היא היכולת ליישם את הפרקטיקה של ייעוץ עסקי ולשלב אותה עם חשיבה מחוץ לקופסה ופיתוח רעיונות מקוריים. אנו בוחנים כל עסק לגופו בכדי שנוכל לאבחן את צרכיו, ולבנות עבורו תכנית עסקית בהתאמה אישית. חלק מתפקידו של ייעוץ עסקי זה לפעמים להעביר ביקורת מקצועית נוקבת, וזהו חלק מהשקיפות והפתיחות שאנו מאמינים בה בערן קיי, אך כל דבר שאנו אומרים נובע אך ורק ממקום שתפקידו לשרת את האינטרסים של הלקוח שלנו ולהוביל אותו אל היעדים אליהם הוא מעוניין להגיע. אם הנכם מחפשים יועצים עסקיים שמדברים בגובה העיניים ומכירים בחשיבות של העסק עבורכם ובהצלחתו, אנו נשמח להזמין אתכם לשיחת ייעוץ עסקי קצרה וממוקדת לגמרי בחינם. אינכם מחויבים לשום דבר וזוהי רק שיחת היכרות בה תספרו לנו קצת על העסק שלכם ובמסגרת זמן זו ננסה לייעץ ולתת לכם כמה שיותר טיפים עסקיים.
אם נבין שנכון לנו לעבוד ביחד, גם תקבלו הצעה לתהליך ליווי עסקי מותאם אישית.
ואם תחליטו שאינכם מעוניינים להמשיך בתהליך? אנחנו נודה לכם על זמנכם, ונאחל לכם המון הצלחה בעתיד.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.