יועץ אסטרטגי עסקי | ערן קיי. מאמן ויועץ עסקי לחברות

יועץ אסטרטגי עסקי


 

יועץ אסטרטגי עסקי- ממעוף הציפור ועד לפרטים הקטנים

לפני שנדון בתפקידו של יועץ אסטרטגי עסקי ובהבדלים בינו לבין יועץ עסקי שיווקי, חשוב להבין שלמרות החשיבות הגדולה של אסטרטגיה עסקית, רוב העסקים הקטנים בישראל אינם משקיעים מחשבה ומיקוד בנושא האסטרטגיה, וכפועל יוצא מזה עושים טעויות קריטיות בישום הפרקטי בתהליכי הפיתוח העסקי שלהם.

מי הוא יועץ אסטרטגי עסקי?

ראשית נבין שכל יועץ עסקי ומאמן עסקי יכול להיות גם יועץ אסטרטגי עסקי, ובמיוחד אם הוא שם דגש על תכנון והסתכלות על התמונה המלאה.
מצד שני, אפשר להתייחס לייעוץ אסטרטגי עסקי כנישה ספציפית בעולם הייעוץ העסקי, היות ומדובר במומחיות שלא כל יועץ עסקי זכה בה או טיפח אותה במהלך השנים.
תפקידו של יועץ אסטרטגי עסקי הוא לסייע לבעל העסק לבנות ולשמר את האסטרטגיה של העסק, כלומר, להגדיר את הגישות של העסק ואת ה-"מה" שלו.
באילו תחומים פועל העסק, מול אילו קהלי מטרה, באיזה אופן ומה מבדל אותו מהמתחרים. 

מה בין ייעוץ אסטרטגי עסקי ליישום?

למרות הטענה בתחילת המאמר, כמעט כל בעל עסק פגש בחייו תהליכים של בניית אסטרטגיה עסקית ובתוכם גם את מודל SWOT ומודלים דומים שנחשבים לאורים והתומים של עולם הייעוץ העסקי, לפחות אלו של התאגידים הגדולים.

ועם זאת הטענה היא שעדיין מעט מאוד עסקים מתייחסים לאסטרטגיה ודואגים להשית אותה על הפעולות היומיומיות, כלומר על הטקטיקה וביישום הפרקטי.

הפער בין האסטרטגיה ליישום הפרקטי יכול להיות עצום, והחוכמה היא להצליח לחבר בין הדברים כדי להוציא לפועל את העקרונות והערכים של העסק ולפתח אותו בצורה שבה התכוונו - כי מאחורי האסטרטגיה העסקית ישנן כוונות טובות וערכים חשובים, לא ככה?

האם יועץ אסטרטגי עסקי מתאים גם לליווי העסקי השוטף?

כמו שאני נוהג לומר בהרבה מהסרטונים שלי ברשתות - תלוי.

בייעוץ אסטרטגי, לעומת ייעוץ עסקי או ליווי עסקי, נדרשות יכולות שונות וכלים שונים בכדי להצליח להוביל את העסק ובעל העסק ליעדים שלהם.

מצד אחד, יועץ אסטרטגי עסקי נדרש להיעזר ביכולות התבוננות על התמונה המלאה, יכולת ניתוח שוק והבנת צרכים ברמה גבוהה, וגם יכולת להחזיק עבור בעל העסק את המרחב, כדי לסייע לו להתבונן גם כן על התמונה הגדולה ולהצליח לעצור לרגע מהעיסוק השוטף, ולעסוק באסטרטגיה.

לעומת זאת, לא כל יועץ עסקי או מאמן עסקי מחזיק בכל סט היכולות הזה, למרות שככל הנראה נסכים שיועץ עסקי טוב ניחן גם בכישורים אלו, בנוסף לכישורים אחרים הדרושים לו לטובת הליווי העסקי השוטף של העסק ושל בעל העסק, כמו יכולת הקשבה גבוהה, יכולת לשאול את השאלות הנכונות, תקשורת איכותית, סבלנות, ועם זאת גם אסרטיביות, שלרוב נדרשת ברגעים המאתגרים בדרך, ונחוצה כל כך להרבה בעלי עסקים במהלך הליווי העסקי שלהם ושל העסק ליעדים. 

איך בוחרים יועץ אסטרטגי עסקי?

בדיוק כמו בבחירה של יועץ עסקי או של מאמן עסקי, חוץ מהמלצות וחוות דעת של לקוחות שלו, חשוב להבין שאותו יועץ אסטרטגי עסקי באמת מתאים לשלב שבו אתם נמצאים בעסק, ועוד יותר חשוב מזה, חשוב לוודא שאתם מתחברים לגישה שלו ולסגנון האישי שלו.
אחד הדברים המתסכלים לבעל עסק הוא לעבוד עם יועץ עסקי או מאמן עסקי שהוא לא מתחבר אליו, או ברמה הכי פשוטה - לא נהנה להיפגש או לשוחח איתו.
כדי לצאת מאזור הנוחות, חשוב ליצור כמה עוגנים של נוחות להישען עליהם, ואחד מהם הוא החיבור האישי עם היועץ העסקי או המאמן העסקי שלך. זה לא תנאי הכרחי, אבל זה תנאי שיחסית קל לבדוק את הקיום שלו והוא יכול מאוד לסייע בתהליך הליווי העסקי, אז למה לא בעצם?
לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

כמה עולה ייעוץ אסטרטגי עסקי?

בדיוק כמו בשאר התחומים של ייעוץ עסקי, אימון עסקי, ייעוץ עסקי שיווקי וכו'... גם בייעוץ אסטרטגי עסקי העלות נעה על ספקטרום מאוד רחב, בין כמה אלפים בודדים ויכולה גם להגיע לעלות של מאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים כאשר מדובר בייעוץ אסטרטגי עסקי לחברות גדולות. כאשר אנו מדברים על עסקים קטנים ובינוניים, העלות יכולה לנוע בין כמה אלפים בודדים בחודש ואף להגיע לסכומים של כ-20,000 ש"ח או אפילו 30,000 ש"ח בחודש, תלוי במומחיות של היועץ, במורכבות העסק, באופי התהליך וכמובן שגם בחוזק המותג של היועץ העסקי, הניסיון שלו והאופן שבו כבר סייע ללקוחות שלו בייעוץ אסטרטגי עסקי ובליווי עסקי בכלל.

אם אתה מרגיש מוכן לתהליך ליווי עסקי ובפרט ייעוץ אסטרטגי עסקי, אני מזמין אותך להשאיר פרטים בטופס ולתאם איתי שיחת היכרות ובחינת התאמה לתהליך ליווי עסקי.
בשיחה אני אכיר אותך ואבין מהם האתגרים שאתה מתמודד איתם היום בעסק, וגם נבין ביחד מה נדרש כדי לסייע לך להגיע ליעדים העסקיים והאישיים שלך.

מלא את הפרטים בטופס ותאם איתי את השיחה, ללא עלות וללא כל התחייבות מצידך.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.