הצעת מחיר ייעוץ עסקי | ערן קיי. מאמן ויועץ עסקי לחברות

הצעת מחיר ייעוץ עסקי


 

אז החלטתם שיש לכם צורך בייעוץ עסקי? נהדר. השלב הבא הוא קבלת הצעת מחיר ייעוץ עסקי. למרות שבחירת יועץ עסקי תלויה בהרבה קריטריונים מקצועיים שחייבים להתאים לעסק שלכם, גם למחיר יש משקל. מדוע? מכיוון שמחיר של ייעוץ עסקי לא יכול להוות הוצאה כבדה מידי עבור העסק שלכם. בסופו של יום המודל שאמור להרים אתכם, לא יכול להיות המודל שיטביע אתכם, נכון? אז בחלק זה של המאמר אנו נדון במחירון ייעוץ עסקי, כיצד נקבע המחיר, ולמה בכל זאת חשוב לא להתפשר ולבחור בשירות ייעוץ עסקי במחיר הנכון לכם.

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - כמה עולה שירות של ייעוץ עסקי?

לשאלה הזו אין תשובה אחת כיוון שהמחיר תלוי בכמה משתנים. קודם כל, ייעוץ עסקי הוא לא מודל אחד, ולכן קשה לשים על השירות מחיר אחד, אך כמובן שיש טווח מחירים שאותם נפרט בהמשך.

בייעוץ עסקי יש שלושה מודלים עיקריים שאיתם עובדים וכל אחד מהם הוא גם בעל גישה ומודל עבודה אחר וגם בעל מחירון ייעוץ עסקי שונה. המודל הראשון הוא מודל שעתי, המודל השני בנוי על ריטיינר חודשי, והמודל השלישי הוא מודל הבנוי על תהליך או פרויקט שלם שנקבע מתחילתו ועד סופו. מבחינת המחירון של המודל הראשון, הלקוח משלם פר פגישה בה הוא מקבל ייעוץ עסקי ומקבל ייעוץ עסקי בנושאים עליו הוא מבקש את הייעוץ, אך בין הפגישות, הלקוח פועל על פי בחירותיו בלבד ואינו מקבל ליווי מעבר לזמן הפגישה. עבור מודל הריטיינר הלקוח והיועץ עסקי מגדירים בסיס שעות הבנויות על פי הצרכים של העסק, כאשר בין לבין ניתן להתייעץ עם היועץ העסקי בין אם זה בשיחות טלפון, מיילים או דרך הוואטסאפ. היועץ העסקי כן נותן מענה להתייעצויות שוטפות. המודל השלישי הלא הוא המודל הבנוי על תהליך/פרויקט בו ניתנות פגישות וליווי שוטף ללקוח, ולעיתים אף מפגשים קבוצתיים, קורסים דיגיטליים,  עזרה בניהול הספקים, והורדה של משימות לביצוע תוך בקרה שוטפת של היועץ העסקי. במודל זה התמחור ביחס לריטיינר החודשי נמוך יותר, אך הצלחת המודל דורשת התחייבות יסודית לתהליך על ידי בעל העסק. חשוב לציין שחלק מייעוץ עסקי זה להעניק ייעוץ בתחום האסטרטגי, פיננסי, שיווקי וניהולי, ולשם כך נדרש תהליך מסודר ומשמעותי.


 


 

פירוט מחירים לפי סוגי שירותים - תמחור שנע בין טווח מחירים

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - המודל השעתי של ייעוץ עסקי

אז בואו נכנס לעומק לעולם התמחור של תחום הייעוץ העסקי, ונפרט על המחירון על פי סוגי שירותים והמודלים. אז כאשר מדובר במודל הראשון המודל השעתי המדובר, בקצה האחד ניתן לפנות אל תוכניות שירותי ייעוץ עסקי בסבסוד של המדינה כאשר המחירים נעים סביב ה-92 ש"ח לשעה או לחלופין לפנות לייעוץ עסקי פרטי שהמחירים לשעה יכולים להגיע גם לעלות של 3,000 ₪ לשעת ייעוץ ואף יותר. בדרך כלל מי שמתמחר שעת ייעוץ באלפי שקלים לפגישה הוא יועץ עסקי בעל ניסיון ומומחיות רבה שלא מעוניין לעשות פגישות ייעוץ אישיות באופן קבוע ולכן מתמחר לפגישה סכום גבוה יותר וכך רק מי שמבין שיקבל ערך מוסף מאד גבוה מהפגישה איתו, יהיה מוכן לשלם את המחיר ולפגוש דווקא אותו, אגב, לרוב בזכות הפוטנציאל לחיבורים עסקיים וקשרים חשובים. לצורך הדוגמא, פגישת ייעוץ ראשונה, מתוך תהליך מלא, עם ערן קיי היא בעלות של 1,500 ₪ + מע"מ, ובמקרים רבים בעלי עסקים הגיעו לפריצות דרך מדהימות גם אחרי פגישה אחת בלבד.

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - מודל הריטיינר החודשי של ייעוץ עסקי

כאשר מדובר בתמחור של מודל הריטיינר החודשי, אז קודם כל מגדירים את בסיס השעות שעל פיו עובדים, כלומר נקבע מראש האם יש צורך בפגישה של שעה בשבוע, או שתי פגישות בשבוע וכו' וגם לוקחים בחשבון את הצורך של העסק להתייעצויות שוטפות. החודשים הראשונים הם לרוב חודשים מאוד אינטנסיביים ולכן שהעלות שלהם עשויה להיות גבוהה יותר משאר החודשים בהמשך, תלוי ביועץ ובצרכים של העסק. העלויות של ריטיינר חודשי יכולות לנוע בין 1,000-1,500 ש"ח ליועצים מתחילים, ועם זאת, המחירים המקובלים בשוק יכולים להגיע ל-5,000-10,000 ש"ח לחודש, ויכולים אפילו להגיע למחירים של 25,000-30,000 ש"ח בחודש, שזה כבר ריטיינר מקובל בעבור ייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, עם שדרה ניהולית, כאשר הערך לייעוץ הוא מאוד גבוה ומניב כמובן ערך גבוה ביחס לעלות הריטיינר. כלומר, כאשר מדובר בעלות גבוהה של ייעוץ עסקי חודשית, הצפי הוא שתוך פרק זמן של חצי שנה-שנה, ולעיתים גם יותר מזה, הערך שהעסק יקבל מהתהליך יהיה גבוה יותר ויניב צמיחה משמעותית של הרווחים.

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - מודל תמחור בעבור תכנית ייעוץ עסקי

במודל הזה מדובר בתהליך שנבנה במיוחד עבור העסק ויכול להימשך כשלושה חודשים ועד שנה, והעלויות יכולות לנוע בין 10,000 ש"ח לתוכנית ועד 120,000 ₪ (שזה לרוב המחיר של תכנית ייעוץ עסקי שנתית) ולעיתים גם יותר מזה. כמובן שהמחירון של מודל זה מאוד תלוי בניסיון של היועצים, בין אם מדובר ביועצים מתחילים, או ביועצים מנוסים שמגיעים עם ניסיון עשיר ורקע בעבודת שטח ובעסקים.

אנחנו, בערן קיי, לרוב עובדים במודל הזה, ומגלמים בתוכו את הליווי השוטף ואפילו סיוע בניהול של ספקים ואנשי מקצוע, וגובים מחיר מיוחד של 30,000 ₪ + מע"מ לתהליך של חצי שנה, או 9,000 ₪ + מע"מ בעבור ריטיינר חודשי. 

תחומים שמקבלים בהם ערך נוסף בעזרת ייעוץ עסקי

בניית מודל עסקי עבור עסקים עם לקוחות בינלאומיים

ובכן, כאשר מדובר בבניית מודל עסקי עבור העסק שלכם החשיבות של המודל העסקי היא עצומה עבור העסק שלכם, מדובר בתוכנית עסקית המתוכננת בקפידה וכוללת בניית תכנית כלכלית, שיווקית, אסטרטגית ועוד. המודל מתוכנן במיוחד כדי למנף את העסק שלכם משמעותית. לא פעם קהל היעד של העסק מגיע ממקומות שונים בעולם ולכן יש צורך במודל עסקי בינלאומי עבור דוברי אנגלית. בכל אחד מהמקרים יש צורך במחקר לקוח מעמיק, וסקרי שוק בכדי לבנות את האסטרטגיה המתאימה לקהלים שונים.

תכנון תקציב

אם יש תחום שהצורך בייעוץ עסקי בו הוא נפוץ, זה ייעוץ בפן הפיננסי. בייעוץ מסוג זה יועץ עסקי פועל לבניית תכנית כלכלית עבור העסק שלכם, ותכנון תקציב מדויק וקפדני שיעזור לכם להימנע מהוצאות מיותרות ומיקסום רווחים. קיימות המון הוצאות בניהול עסק שחלקן נראות לנו הכרחיות, ותפקידו של היועץ העסקי הוא לנתח את הפיננסים של העסק ולייעל את ההוצאות כדי לשפר בשורה התחתונה את שורת הרווח.

ייעוץ עסקי עבור תמחור מוצרים ו/או שירותים

תמחור המוצר או השירות שלכם הוא לעיתים דבר לא פשוט. בנושא הזה יש מספר גישות, שחלקן מסתמכות על ניתוח העלויות וחלקן על הערכת השווי של הערך שמקבל הלקוח. העבודה של היועץ העסקי הוא לנתח את הנתונים ולהגיע לתמחור שגם תניבו ממנו רווחים אך גם יהיה הוגן ואטרקטיבי ללקוח.

ייעוץ עסקי - ליווי עסקי שוטף

ליווי עסקי שוטף זה לאלו מכם שהחליטו שהם מעוניינים בשירות ייעוץ עסקי כולל. ליווי עסקי הוא יעיל עבור כל העסקים, ובכל השלבים, אך בפרט כאשר מדובר בעסק מתחיל שעוד לא רכש ניסיון בעולם העסקי ואינו שולט בתחומים השונים הנלווים לניהול עסק והקמתו. בין אם אתם ממש עכשיו מעוניינים לפתוח עסק, ובין אם יש לכם עסק קיים כבר כמה שנים ואתם רוצים להסתער קדימה, מומלץ להיעזר ביועץ עסקי שיעניק לכם ליווי עסקי מקצועי וילווה אתכם בתהליך להשגת היעדים שלכם בעסק.

ייעוץ עסקי - ייעוץ מס

אל תגידו לא ידענו כי עם מיסים לא משחקים ולכן ייעוץ עסקי מעניק סיוע וייעוץ בענייני מס ומונע הסתבכות מיותרת, ובפרט לעסקים חדשים שעדיין לא בקיאים בתחום. החלק הזה שלי ייעוץ עסקי הוא קריטי אם יש לכם טיפה של ספק לגבי היכולת שלכם להתמודד אתו לבד. מדוע? כי גם טעות שנעשתה בתום לב יכולה לסבך אתכם עם הרשויות, וזה משהו שאנחנו מסכימים שלא כדאי לעשות. ולצערנו זה קורה לא מעט. לבעלי עסקים המרגישים כי זה העקב אכילס שלהם, הם תמיד יכולים לשכור יועץ עסקי על פי המודל השעתי ולהתמקד רק בתחום הזה.

בתחום הזה חשוב לשכור שירות של יועץ מס או רואה חשבון מומחה לענייני מיסוי, שמבין עסקים ויודע לייעץ בתחום הזה מתוך הסתכלות על התמונה המלאה.

הכנת תוכנית עסקית לגיוס הון

לעיתים בעל העסק בוחר לגייס הון כדי למנף את העסק, ולשם כך הוא נדרש להציג תוכנית עסקית.

אל לנו להתבלבל ולחשוב שזו התוכנית העסקית שמשמשת אותנו לצמיחה, אלא מדובר במבנה מאד ספציפי שהמטרה שלו היא הצגה "ורודה" של הנתונים לטובת גיוס ההון. כולם מבינים את זה ומשחקים את המשחק.

יש אנשי מקצוע שזה התפקיד שלהם, והם יודעים לגייס את ההון הנדרש ולהציג בצורה נכונה את הנתונים לגופי המימון השונים.

עם זאת, חשוב ואפילו קריטי להיעזר ביועץ עסקי גם בתהליך הזה, כדי לייצר במקביל גם את התוכנית העסקית הריאלית, ולהבין שההון המגויס אכן משרת את התוכנית העסקית ולא הופך לבור שבעל העסק חופר לעצמו.

זה לא חוכמה להמשיך ולהיכנס לחובות, מבלי לשפר את התוצאות העסקיות, וזה אחד ההבדלים בין חוב רע לחוב טוב, ויועץ עסקי מנוסה ידע לסייע לכם להימנע מחובות רעים.

כתיבה מקצועית ותוכן

לא פעם בעלי עסקים מחפשים משקיעים, ולשם כך הם צריכים לדעת להציג תוכנית עסקית מדויקת ואף לנסח בקשות. המטרה שלהם היא לגייס השקעות מהשוק הפרטי, ולכן הבקשה חייבת להיעשות באופן מקצועי ודקדקני. מדוע? כי כדי שאנשים בעל ממון ישקיעו בך (והם מקבלים הרבה בקשות) אתה צריך להראות את רמת המקצועיות שלך ולנסח בקשה שהיא לא רק בשפה ודקדוק ללא רבב, אלא גם שהיא תציג אותך כיזם מבריק, עם יכולות ניתוח וניהול עסק גבוהות במיוחד.

עם נוסח נכון, תוכן פרטני ומדויק, ושפה שמציגה אותך כמקצוען, וזה חלק מהשירותים שייעוץ עסקי יכול לסייע לכם בו.
לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:
 

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - שיווקי כללי

עסק בלי שיווק הוא עסק לא קיים, ובמיוחד בימינו כשהתחרות היא קשוחה במיוחד. אבל בניית אסטרטגיה שיווקית נכונה ומקצועית זה תפקיד לאנשי מקצוע וזה חלק מהשירותים שייעוץ עסקי מעניק. לא מדובר רק ביועץ עסקי שמכיר את תחום השיווק, אלא אתם משלמים עבור "תרגום" החזון העסקי שלכם אל קהל היעד. זה לא מספיק שיש לכם מוצר או שירות שאתם מאמינים בו, אלא אתם צריכים שגם קהל היעד יבחר להאמין לכם, וזה הסוד של ייעוץ עסקי ושל עולם השיווק בפרט, לגרום ללקוח לראות במוצר שלכם אפילו יותר ממה שאתם רואים בו ולהפוך ללקוחות קבועים של המוצר או השירות שאתם מעניקים.

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - שיווק דיגיטלי

עולם הדיגיטל הוא פלטפורמה מדהימה עבור תחום השיווק. אנשים כל היום גולשים באינטרנט ונכנסים אל הסושיאל מדיה ולכן שם זה המקום האידאלי לחשוף אותם למוצר או השירות שלכם. יחד עם זאת, רוב מומחי הדיגיטל מתמחים בפן הטכני של התחום ולא בפן העסקי והשיווקי. כאשר מדובר בייעוץ עסקי תפקידו של היועץ העסקי הוא להבין את עולם השיווק עוד לפני שמדברים על תחום הדיגיטל, להבין מה מיוחד בשירות שלכם, ואיך מציגים נכון את המוצר שלכם, כלומר, לנתח צרכים ורצונות של קהל היעד ולבנות על פי כך אסטרטגיה שתתאים לעסק של הלקוח ורק לאחר מכן להתאים אותן לפלטפורמות הדיגיטל השונות ממקום של הבנת עולם השיווק לעומקו, וחיבור של השיווק גם לתהליך המכירה הנכון. 

ברוכים הבאים לעידן הדיגיטלי, כמה טוב שבאתם.

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - תדמית ויחסי ציבור

לא סתם אומרים שתדמית זה הכול. כולנו מוכרים איזושהי תדמית, רק כאשר מדובר בעולם העסקי ובפרט בשיווק, התדמית ויחסי ציבור של העסק יכולה לבנות אותו או להרוס אותו. ולכן זה חשוב להיעזר באנשי מקצוע ולצאת אל השוק עם תדמית מלוטשת ומדויקת. אתם מכירים את המוצר שלכם הכי טוב, ויודעים בדיוק איזה מסר אתם רוצים להעביר לקהלי היעד שלכם אבל פשוט לא יודעים איך, עבור כך יש יועצי תדמית עם חושים טובים שיתחברו לחזון שלכם ויבנו סביבו בדיוק את התדמית ויחסי הציבור שרציתם.

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - אימון עסקי

לעיתים היועץ העסקי הוא גם מאמן (קואצ'ר) ויודע להעמיק בתהליכים האישיים, שמשפיעים בצורה ישירה על ההתנהלות של בעל העסק, על הפעולות שהוא עושה, וכמובן שגם על התוצאות העסקיות שלו.

הגישה האימונית יוצאת מנקודת הנחה שלמתאמן יש את הכלים ויש לו ידיעה פנימית ביחס למה שנכון ומדויק לו, ובדינמיקה בין המאמן למתאמן – תפקיד המאמן הוא לשאול את השאלות הנכונות ולהקשיב בצורה מלאה ובכמה רמות של הקשבה. הקשבה למילים ולתוכן, הקשבה בין המילים ולמשמעות, וגם הקשבה לאנרגיה.

כאשר משלבים בייעוץ עסקי גם אימון, ניתן להגיע לתוצאות מדויקות ונכונות בצורה מהירה ואפקטיבית יותר, וממש למנף את ההקשבה והכלים האישיים לטובת הצמיחה של העסק.


 

טבלת מחירי שוק של ייעוץ עסקי

 ייעוץ עסקי שעתיליווי עסקי חודשיתוכנית ליווי עסקי
יתרונות

ללא התחייבות לתקופה

ייעוץ נקודתי לאתגר

לרוב כולל ליווי בין הפגישות

מחיר משתלם

ערך מוסף בליווי

חסרונות

אין ליווי בין הפגישות

אין אפקט של תהליך

התחייבות לחודשהתחייבות לתקופה
עלות יועץ מטעם המדינה92 ₪עפ"י כמות הפגישותעפ"י כמות הפגישות
עלות יועץ עסקי מתחיל250 ₪ - 500 ₪1,500 ₪ - 3,000 ₪5,000 ₪ - 10,000 ₪
עלות יועץ עסקי וותיק ומנוסה750 ₪ - 2,500 ₪3,000 ₪ - 12,000 ₪30,000 ₪ - 120,000 ₪


 

הצעת מחיר ייעוץ עסקי - כיצד נקבע מחיר ייעוץ עסקי?

כפי שוודאי שמתם לב מדובר במחירים שונים ובטווח מחיר ייעוץ עסקי לכל שרות, ובטח תהיתם כיצד נקבע המחיר. אז קודם כל חשוב לציין שהמחירים גם תלויים ביועץ עסקי והניסיון שלו וגם בהיקף של התהליך ייעוץ עסקי. לא פעם יש בעלי עסקים אשר מעוניינים בייעוץ מאוד נקודתי, אם בתחום השיווק, או הפיננסים ולכן הוא יכול להשתמש במודל שעתי ולבחור ייעוץ עסקי על פי שעה שבו הוא יודע בדיוק בעבור מה הוא צריך את הסיוע של היועץ העסקי. יחד עם זאת יש בעלי עסקים שמעוניינים בייעוץ עסקי לטווח ארוך. כלומר, ליווי של יועץ עסקי באופן קבוע שיסייע לו בכל הממשקים של ניהול העסק, או לחילופין להסתייע במקצועיות של יועץ עסקי לתוכנית עבודה שנקבעה מראש. מחירון ייעוץ עסקי נקבע גם על סמך המודלים שציינו, אך גם על סמך המומחיות והניסיון של היועץ עצמו. המטרה העיקרית של ייעוץ עסקי, ושל יועצים עסקיים היא להעניק כלים שיניבו ערך. כלומר, בין אם מדובר בתהליך קצר, ארוך, או אפילו מפגשים על בסיס שעתי, לתוכן שאתם מקבלים יש ערך שתפקידו לפתח את העסק מהנקודה בה הוא נמצא. כמובן שזה לא הצלחה שקורית תוך לילה וחשוב להבין שייעוץ עסקי הוא תהליך שצריך להתמיד בו על מנת להגיע ליעדים העסקיים.

מדוע חשוב לא להתפשר ולקחת יועץ עסקי מומחה?

אם החלטתם להיעזר בייעוץ עסקי לכו על הטוב ביותר לנקודה שבה אתם נמצאים. בסופו של דבר אתם משקיעים כסף כדי להרוויח. ייעוץ עסקי "בינוני" או לא מקצועי כנראה שלא יניב עבורכם את התוצאות הרצויות. נכון, אומנם תשלמו לאותו יועץ פחות, אך עדיין תפסידו כסף והעסק ימשיך לעמוד במצב של תקיעות ולפעמים אפילו ילך אחורה, בגלל פעולות שלא מדויקות לכם ולעסק שלכם. המטרה היחידה והעיקרית של בעל עסק שנעזר בייעוץ עסקי, זה להפוך את העסק שלו לעסק רווחי יותר, וזה דורש ידע, ניסיון, וחוש לעסקים (שלא לכולם יש). מאוד קל להתפתות להצעות מחיר נמוכות בתקווה שזה בכל זאת יסייע לעסק לצמוח, ו"מקסימום הפסדנו קצת כסף", אך בכל מקצוע יש יותר טובים בתחומם ופחות טובים בתחומם, כדי שאתם תהיו הכי טובים אתם צריכים את הסיוע של הכי טוב. בעסקים אין מקום לפשרות, או לעיגול פינות, ובטח לא בתהליך של בניית העסק ופיתוח שלו. אתם מאמינים במוצר או השירות שלכם? תשקיעו בו את כל מה שצריך כדי להצליח, ואל תתפשרו על איכות.

רוצים לשמוע עוד על שירותינו ולקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

אנחנו בערן קיי נשמח לעשות לכם סדר במחשבות ולתת לכם הצעת מחיר לייעוץ עסקי בדיוק מושלם לצרכים שלכם. אנחנו מבינים שתחומי הייעוץ השונים יכולים לגרום לבלבול, ואף ייתכן שאינכם בטוחים לאיזה שירות אתם זקוקים. ובכן, קודם כל קחו נשימה עמוקה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו מזמינים אתכם לערוך איתנו שיחת ייעוץ קצרה וממוקדת לגמרי בחינם. בשיחה הזאת נכיר, נענה לכם על כל שאלה, ונראה במה אפשר לסייע לכם.

אם נבין שנכון לנו לעבוד ביחד, תקבלו הצעת מחיר לייעוץ עסקי מותאם אישית.
ואם תחליטו שלא להמשיך בתהליך, אז מה? עדיין שמחנו להכיר אתכם, ואנחנו נאחל לכם ולעסק שלכם המון הצלחה.

צרו קשר

לתיאום שיחת ייעוץ עסקי ללא עלות מוזמנים להשאיר פרטים בטופס:

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.